Ksiądz skazany za uprawę marihuany

Czyli kto uprawiał marihuanę i go złapali, posiadanie, dilerka, newsy prasowe.
3majkupe
Gibony
Gibony
Posty: 29
Rejestracja: 3 paź 2018, o 07:25

Ksiądz skazany za uprawę marihuany

Post autor: 3majkupe » 29 lis 2018, o 09:42

Niestety kolejny grower w Polsce został złapany i osądzony. Tym razem padło na księdza z Gorzowa Wielkopolskiego ,który uprawiał na plebanii marihuanę. Policjanci odkryli ją przed Wielkanocą. Podobno natrafili na jego trop przez sklep internetowy, w którym zamawiał specjalistyczny sprzęt. Po informacji o tym, że na terenie kościoła ksiądz uprawiał marihuanę, a mało tego wypiekał z nią ciasteczka, parafianie nie kryli zdziwienia.
- Jestem zszokowana. Nie mogę wprost uwierzyć, że to miało miejsce. – mówiła anonimowa parafianka z kościoła św.Wojciecha na os. Słonecznym

Dariusz T. przyznał się do winy i powiedział, że bardzo żałuje. Jego obrońca wnioskował o uznanie winy bez przeprowadzenia procesu.

Mężczyźnie zarzucono też udzielanie ecstasy dwóm osobom w celu uzyskania korzyści majątkowej, a także nakłaniania innej osoby do składania fałszywych zeznań w toku prowadzonego postępowania - wymieniał Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Osobą, która miała być namawiana przez księdza do składania fałszywych zeznań, jest jego znajomy Franciszek D. Mężczyzna - jak wykazało śledztwo - miał doradzać księdzu, jak należy uprawiać konopie i dostarczać mu potrzebny do tego sprzęt, folie i lampy. On także usłyszał zarzuty rozprowadzania narkotyków odpłatnie i nieodpłatnie.

Ksiądz został zawieszony w obowiązkach przez kurię w Zielonej Górze tuż po zatrzymaniu.

Łącznie śledczy postawili księdzu sześć zarzutów, a akt oskarżenia został właśnie skierowany do Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim. Duchownemu grozi kara nawet 25 lat więzienia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kronika Kryminalna”