Rogoźno. Dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych z narkotykami

Czyli kto uprawiał marihuanę i go złapali, posiadanie oraz dilerka z prasy.
Awatar użytkownika
Roni521
Gibony
Gibony
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2024, o 10:43

Rogoźno. Dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych z narkotykami

Post autor: Roni521 »

Niecodzienny widok podczas nocnego patrolu w Rogoźnie doprowadził policjantów do sporego narkotykowego odkrycia. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę leżącego obok fiata seicento zaparkowanego przy Galerii Fabrycznej. Jak się okazało, nie był to przypadkowy odpoczynek.

Podczas interwencji mundurowi poczuli intensywny zapach marihuany wydobywający się z wnętrza auta. Przeszukanie szybko potwierdziło ich podejrzenia – w samochodzie znajdował się woreczek z ponad 140 gramami białych kryształków oraz torebka z blisko 50 gramami marihuany.

Autem podróżowało dwóch mieszkańców gminy Oborniki w wieku 19 i 24 lat. Obaj zostali zatrzymani, a pojazd trafił na policyjny parking. Dodatkowo badanie starszego z mężczyzn wykazało obecność narkotyków w jego organizmie.

Zabezpieczone substancje zostały przekazane do szczegółowych badań laboratoryjnych. Zatrzymanym grożą poważne konsekwencje prawne – za posiadanie znacznych ilości narkotyków nawet do 10 lat więzienia, a w przypadku prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających także zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kriminalki.pl
KebabSlayer
Gibony
Gibony
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2025, o 08:09

Re: Rogoźno. Dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych z narkotykami

Post autor: KebabSlayer »

To kolejny przykład na to, jak łatwo można wpaść w ręce prawa, nawet przy pozornie niewinnych sytuacjach. Zatrzymanie dwóch młodych ludzi w Rogoźnie pokazuje, że posiadanie narkotyków, zwłaszcza w większych ilościach, może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Warto zastanowić się, czy obecne przepisy są adekwatne do rzeczywistego zagrożenia społecznego, jakie niosą ze sobą takie substancje. Może nadszedł czas na debatę o ewentualnej legalizacji lub przynajmniej dekryminalizacji posiadania niewielkich ilości dla własnego użytku?
ODPOWIEDZ