Dzieci matek palących marihuanę, bardziej narażone na uzależ

Awatar użytkownika
popej
Gibony
Gibony
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, o 20:15

Dzieci matek palących marihuanę, bardziej narażone na uzależ

Post autor: popej » 21 wrz 2012, o 08:15

Dzieci matek palących marihuanę, bardziej narażone na uzależnienia
indeks.jpg
indeks.jpg (7.45 KiB) Przejrzano 4682 razy
Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania na szczurach, dotyczące wpływu marihuany zażywanej przez matki, na kolejne pokolenia. Badania przeprowadzono na Cummings School of Veterinary Medicine. Naukowcy podawali młodym szczurom substancję zbliżoną do marihuany (WIN-55, 212-2), która działa podobnie jak THC.

Substancję podawano młodym szczurom przez trzy dni. Następnie odczekano aż badane osobniki dojrzeją, zajdą w ciążę i urodzą młode. Następnie wybrano spośród młodych osobniki męskie i porównano je z osobnikami pochodzącymi od innych matek. Młodym szczurom podano dwa roztwory – roztwór soli oraz morfiny. Osobniki, których matki dostawały WIN-55, 212-2, częściej wybierały roztwór morfiny.

Profesor prowadzący badania - John J. Byrnes – przyznaje, że badań nie można przenosić bezpośrednio na ludzi i potrzebne są w tym kierunku dalsze prace. Jednak uważa, że palenie marihuany przez matki, może źle wpływać na dzieci.

Zgadzam się z twierdzeniem profesora, nie można przenosić efektów badań przeprowadzonych na szczurach bezpośrednio na ludzi. Poza tym nie wiadomo, jak bardzo substancja używana przez naukowców jest zbliżona do marihuany. Jednak mimo wszystko, przyszłe matki powinny zastanowić się nad używaniem marihuany w czasie ciąży.

ODPOWIEDZ