Przesyłki z kawą, a w nich ukryte 76kg marihuany

Czyli kto uprawiał marihuanę i go złapali, posiadanie, dilerka, newsy prasowe.
3majkupe
Gibony
Gibony
Posty: 29
Rejestracja: 3 paź 2018, o 07:25

Przesyłki z kawą, a w nich ukryte 76kg marihuany

Post autor: 3majkupe » 25 sty 2019, o 10:42

Przesyłki z kawą, a w nich ukryte 76kg marihuany – taki przemyt udaremnili funkcjonariusze Izby Administracji Celno Skarbowej. Czarnorynkowa wartość kontrabandy szacowana jest na ponad 2 miliony złotych.

Mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi w magazynie centralnym położonym w pobliżu Lotniska Chopina wytypowali do kontroli jedną z paczek, która miała zawierać kawę i zabawki. Podejrzenia funkcjonariusza wzbudziła puszka, w której po zdjęciu górnej plastikowej osłonki nie było możliwości swobodnego otwarcia kawy. Puszka przypominała konserwę.

Po jej otwarciu okazało się, że oprócz znikomej ilości kawy, ukryto w niej dwie foliowe torebki z suszem roślinnym. Po analizie dokumentów dołączonych do przesyłki zbiorczej, funkcjonariusz wytypował wszystkie paczki, które zgodnie z deklaracją zawierały kawę i te, które były tej samej wielkości co paczka zawierająca marihuanę. Sprawdzone zostały również przesyłki, które zostały zaadresowane tym samym charakterem pisma co zatrzymana paczka.

W 16 paczkach znaleziono w sumie ponad 75 kg marihuany. Paczki zostały nadane do jednego odbiorcy w Polsce, jednego w Irlandii oraz 11 odbiorców w Wielkiej Brytanii.


Do sprawy zatrzymano już jednego mieszkańca Radomia, który usłyszał już zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości marihuany. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań i zdradza, ze w sprawę zamieszane są jeszcze przynajmniej dwie kolejne osoby.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kronika Kryminalna”