76 kg marihuany w kawie i zabawkach

Czyli kto uprawiał marihuanę i go złapali, posiadanie, dilerka, newsy prasowe.
Awatar użytkownika
littlejunkie
Gibony
Gibony
Posty: 53
Rejestracja: 27 sie 2018, o 08:50

76 kg marihuany w kawie i zabawkach

Post autor: littlejunkie » 18 sty 2019, o 11:59

Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej ujawnili gigantyczny przemyt, a wartość rynkowa kontrabandy wynosi ponad 2 mln zł.

Szesnaście przesyłek o wadze od ponad 3 kg do 7 kg każda zostało nadanych z Kanady i miało trafić do odbiorców z Wielkiej Brytanii oraz Polski. Mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi w magazynie centralnym położonym w pobliżu Lotniska Chopina w Warszawie, wytypowali do kontroli jedną z paczek, która miała zawierać kawę i zabawki. Podejrzenia funkcjonariusza wzbudziła puszka, której po zdjęciu plastikowej pokrywki nie można było swobodnie otworzyć, bo przypominała konserwę.

Po jej otwarciu, okazało się, że oprócz znikomej ilości kawy, ukryto w niej dwie foliowe torebki z suszem roślinnym, wydzielającym specyficzny zapach. – czytamy na stronie Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

W wyniku podjętych działań, jednej z zatrzymanych osób przedstawiono zarzut przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, a dwie kolejne są podejrzane o posiadanie narkotyków. Adresat jednej z przesyłek, mieszkaniec Radomia, usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości marihuany i przewozu jej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od lat trzech.Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=eo_iLmQvbR0
76-kilogramow-marihuany-z-kanady-ukryte-w-kawie.jpg
76-kilogramow-marihuany-z-kanady-ukryte-w-kawie.jpg (100.94 KiB) Przejrzano 1936 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kronika Kryminalna”