Nasiona konopi efektywne w łagodzeniu zaparć

Newsy, artykuły, informacje, narkotyki, marihuana, dopalacze.
Mia
Gibony
Gibony
Posty: 49
Rejestracja: 29 sie 2018, o 10:43

Nasiona konopi efektywne w łagodzeniu zaparć

Post autor: Mia » 12 gru 2018, o 12:45

Nasiona konopi coraz częściej można spotkać na półkach sklepowych w dziale biożywności. Ze względu na to, że posiadają kilka unikalnych cech wpływających korzystnie na organizm, są nazywane superżywnością. Ale zzy wiecie, że nasiona konopi wchodzą w skład mieszanek przeczyszczających stosowanych w tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM)?W skład tej przeczyszczającej mieszanki wchodzi sześć cennych składników, w tym nasiona konopi (łac. Semen Cannabis Sativae), nasiona moreli (Semen Pruni Armeniacae), korzeń białej peonii (Radix Paeoniae), owoc niedojrzałej pomarańczy gorzkiej (Fructus Immaturus Citri Aurantii), kora magnolii (Cortex Magnoliae) i korzeń rzewienia (Radix Rhei). Według prawideł tradycyjnej medycyny chińskiej takie połączenie ziół ma na celu „nawilżyć jelita, odprowadzić ciepło, promować ruch Qi i tym samym odblokować jelita”. Co ciekawe, to właśnie nasiona konopi są składnikiem, który w tej mieszance występuje w najwyższej ilości- ich zawartość w MZRW wynosi ponad 35%.
Badania kliniczne przeprowadzone były na 291 pacjentów cierpiących z powodu uporczywych zaparć, trwało 8 tygodni w czasie których od pacjentów zbierano dane na temat skuteczności poszczególnych preparatów, w tym informacje dotyczące m.in. częstotliwości oddawania stolca, jego wyglądu oraz tego czy pojawia się odczucie ulgi po wypróżnieniu. Okazało się, że mieszanka MZRW skutecznie pomaga w walce z zaparciami, poprawiając komfort życia pacjentów, a jej stosowanie jest ogólnie dobrze tolerowane. Jeśli zaś chodzi o porównanie Ma Zi Ren Wan do tabletek z senesem, to oba preparaty wykazywały podobną efektywność działania.

Awatar użytkownika
Sativa
Gibony
Gibony
Posty: 50
Rejestracja: 23 lip 2019, o 12:46

Re: Nasiona konopi efektywne w łagodzeniu zaparć

Post autor: Sativa » 7 lis 2019, o 10:59

Wg hinduskich lekarzy, konopie pomagały też na astmę i zapalenie oskrzeli. Asyryjczycy z kolei już tysiąc lat przed Chrystusem używali konopi do leczenia smutków, impotencji, opuchlizny i siniaków. Zachowała się arabska relacja z XV wieku o tym, że syn szambelana kalifa dzięki konopiom został wyleczony z padaczki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy Konopne”