Czy można palić marihuanę podczas przyjmowania antybiotyków?

Co wie społeczeństwo o marihuanie, konopiach, statystyki i informacje.
Rysiek
Gibony
Gibony
Posty: 50
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 06:55

Czy można palić marihuanę podczas przyjmowania antybiotyków?

Post autor: Rysiek » 22 lis 2018, o 12:05

Antybiotyki należą do najczęściej stosowanych przez nas leków. Na pewno każdy z nas poczynając od małych dzieci, a na osobach starszych kończąc, zażywał je kilka lub nawet kilkanaście razy.Na forach internetowych można znaleźć wiele pytań odnośnie palenia marihuany podczas brania antybiotyków. Wiele osób ma obawy, czy aby takie połączenie jest bezpieczne i nie wywoła niebezpiecznych skutków ubocznych, albo czy nie osłabi działania antybiotyku.Zawsze ważnym jest, aby być świadomym i ostrożnym w stosunku do tego, co mieszasz z jakimkolwiek lekiem, ponieważ niektóre leki będą miały negatywną lub bardziej nasiloną reakcję, gdy przyjmiemy inną substancję.

Jeśli jednak nadal nie wiesz, czy podczas leczenia antybiotykami możesz palić marihuanę, to może lepiej sobie odpuść. Jeśli jednak koniecznie chcesz przyjąć dawkę kannabinoidów, to zacznij od małych ilości i zobacz, jak Twój organizm zareaguje.

Antybiotyki (z gr. anty – przeciw, bio – życie) to naturalne, wtórne produkty przemiany materii mikroorganizmów, które wpływają na organizmy bakteryjne, hamując ich wzrost i podziały. Pierwszym antybiotykiem, jak pewnie większość osób wie, była penicylina odkryta właściwie przypadkiem przez Alexandra Fleminga jako efekt uboczny badań nad innymi mikroorganizmami.Obecnie antybiotyki przepisywane są przez lekarzy bardzo często. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że ich przedawkowanie może mieć nieodwracalne negatywne skutki dla naszego organizmu. Jednym z nich jest uszkodzenie naturalnej flory bakteryjnej. Dlatego antybiotyki powinny być ostatecznością.

Według większości opinii lekarzy w internecie takie połączenie na ogół nie jest szkodliwe. Jest to wynikiem odmiennej budowy cząsteczek THC i antybiotyków. THC jest substancją złożoną, dlatego nie jest w stanie połączyć się z substancjami, które zawiera antybiotyk. Dlatego też marihuana i antybiotyk nie tworzą nowej substancji, która mogłaby zadziałać nieprzewidywalnie w naszym organizmie.

Terry Roycroft, prezes Medicinal Cannabis Resource Center Inc. (MCRCI), który od ponad dziesięciu lat bada marihuanę i jej efekty oraz jest pasjonatem pogłębiania wiedzy na temat konopi. Według niego, przyjmowanie antybiotyków i palenie marihuany może nie być aż tak szkodliwe, jak można by przypuszczać. Ekspert twierdzi jednak, że palenie marihuany jest najbardziej szkodliwą formą przyjmowania kannabinoidów, a jej skuteczną alternatywą jest waporyzacja lub przyjmowanie ich w postaci olejków, maści i innych form spożywczych.

“Istnieje wiele interakcji z lekami przy okazji codziennych, ludzkich spraw. Na przykład, nawet z kofeiną, istnieją 82 interakcje lekowe, a niektóre z nich są umiarkowanie ale również zdarzają się poważne “- wyjaśnia Roycroft.

Podobnie jak w przypadku innych lekarzy, Terry Roycroft używa grejpfruta jako wyznacznika do stosowania marihuany. Jeśli istnieje przeciwwskazanie dla grejpfruta, istnieje również przeciwwskazanie dla marihuany.

“Rzeczywistość jest taka, że ​​istnieją bardzo małe interakcje z konopiami indyjskimi. W rzeczywistości, antybiotyki nie znajdują się na liście przeciwwskazań [lista symptomów lub warunków, które czynią procedurę niewskazaną] z marihuaną “- mówi Roycroft.

“W Medicinal Cannabis Resource Center Inc. mamy pacjentów, którzy zażywają antybiotyki i nie powiedzielibyśmy im, żeby przestali używać konopi” – dodaje Roycroft.

Podsumowując ,nie ma poważnych przeciwwskazań z mieszaniem marihuany i antybiotyków. Możesz po prostu doświadczyć nasilonych działań niepożądanych leku. Niemniej jednak zawsze powinieneś skonsultować te kwestie ze swoim lekarzem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Edukacja i Statystyki”