Pierwszy na świecie samolot z konopi

Wszystko o wykorzystywaniu konopi w różnych dziedzinach życia.
Awatar użytkownika
Yeti
Gibony
Gibony
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2018, o 10:16

Pierwszy na świecie samolot z konopi

Post autor: Yeti » 21 lis 2018, o 10:10

Zbudowano pierwszy na świecie samolot wykonany z konopi. Ta całkowicie funkcjonalna maszyna nie tylko jest napędzana 100 procentowym olejem z konopi, ale w całości została wykonana z włókien konopi. Wszystko począwszy od siedzeń, przez skrzydła aż po ściany kadłuba – wszystko to zawiera konopie.

Na taki pomysł wpadł Derek Kesek z Ontario w USA, który do tej pory był właścicielem restauracji. Jak mówi sam pomysłodawca – ludzie śmiali się gdy o tym powiedziałem, pytali czy będzie go można spalić.

Latająca maszyna wykonana z konopnych materiałów został zaprojektowany przez Kanadyjską firmę Hempearth. Firma została założona w 2012 r. i trudni się także sprzedażą oleju z konopi oraz innych produktów pochodzenia roślinnego. Realizacją budowy samolotu zajęła się firma FIlida, Velocity, Inc.

„Wszyscy ludzie żyjący na Ziemi dążą do tego rodzaju przyszłości”
mówi Kesek o swoim samolocie, wskazując na potencjał konopi jako materiale budowlanym.


Konopie wykorzystywane są też w branży motoryzacyjnej, tworzy się z nich tekstylia, mydła, sznurki, żywność, materiały budowlane, a teraz nawet i samoloty.

Czy okaże się, że coś jeszcze można taniej i lepiej zrobić z włókien konopi? Karoserie do samochodów czy samolotów, a nawet tańszy odpowiednik grafenu to na pewno dopiero początek setek zastosowań tej cudownej rośliny.
Bo żyć trzeba umić co by się nie urodziło [lata]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konopie w Życiu Ludzi”