Brzescy policjanci odkryli plantację marihuany w lesie – 700 roślin i 10kg suszu

Czyli kto uprawiał marihuanę i go złapali, posiadanie, dilerka, newsy prasowe.
Grubylolo
Gibony
Gibony
Posty: 50
Rejestracja: 10 sie 2018, o 08:25

Brzescy policjanci odkryli plantację marihuany w lesie – 700 roślin i 10kg suszu

Post autor: Grubylolo » 10 sie 2018, o 11:31

Brzescy funkcjonariusze policji odkryli dużą plantację marihuany w kompleksie leśnym, położonym na terenie gminy Borzęcin. Funkcjonariusze znaleźli ponad 700 roślin i 10 kilogramów gotowego suszu. Do tej sprawy zatrzymali już dwóch mieszkańców powiatu tarnowskiego.

W samym środku lasu na terenie gminy Borzęcin, brzescy kryminalni odkryli specjalnie przygotowane miejsce do uprawy konopi. Funkcjonariusze znaleźli około 700 roślin sięgających 1,5 metra, specjalny sprzęt i nawozy.

Przy plantacji rozłożone były materiałowe suszarki, na których suszyło się 10 kilogramów suszu. W lesie znajdował się również sprzęt do podlewania, nawozy i boostery kwitnienia. Policjanci szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonego suszu i roślin mogła wynieść nawet 3 miliony złotych.

W celu zatrzymania właścicieli plantacji, policjanci zaplanowali akcję. Kiedy dwóch mężczyzn w wieku 26 i 31 przyszło doglądnąć plantacji, byli zaskoczeni obecnością policjantów w lesie.

Jeszcze tego samego dnia zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Brzesku, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstwa uprawy konopi innych niż włókniste o znacznej ilości. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W sobotę decyzją sądu wobec podejrzanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

faktykonopne.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kronika Kryminalna”