Dlaczego konsumenci metamfetaminy częściej mają uszkodzone zęby

Gawędy o wszystkim.

Awatar użytkownika
Yeti
Gibony
Gibony
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2018, o 10:16

Re: Dlaczego konsumenci metamfetaminy częściej mają uszkodzone zęby

Post autor: Yeti » 12 wrz 2018, o 11:34

Nie tylko ona ma taki wpływ,ale praktycznie każda substancja która jest w formie proszku.
Bo żyć trzeba umić co by się nie urodziło [lata]

Needy
Gibony
Gibony
Posty: 56
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 07:23

Re: Dlaczego konsumenci metamfetaminy częściej mają uszkodzone zęby

Post autor: Needy » 27 wrz 2018, o 11:51

Co narkotyki mogą zrobić z Twoimi zębami
Marihuana – powoduje suchość w ustach i zmniejsza wydzielanie śliny. Tymczasem ślina pełni w jamie ustnej wiele ważnych funkcji, np. działa bakteriobójczo, wypłukuje resztki pokarmu, remineralizuje niewielkie ubytki. Zmniejszone wydzielanie śliny może więc poważnie zwiększyć ryzyko rozwoju próchnicy.
Kokaina – zmieszana ze śliną tworzy bardzo kwaśny roztwór, powodujący erozję szkliwa i uszkodzenie zębiny. Ponadto osoby uzależnione często wcierają ten narkotyk w dziąsła, co prowadzi do owrzodzeń i stanów zapalnych, z czasem powodujących trwałe uszkodzenie kości szczęki.
Heroina – hamuje wydzielanie śliny, doprowadza do zaciskania szczęk i zgrzytania zębami. Zwiększa również zapotrzebowanie na napoje gazowane i słodycze, które jeszcze bardziej przyspieszają rozwój próchnicy.
Metamfetamina – powoduje rozległe uszkodzenia zębów w bardzo krótkim czasie. Zażywające ją osoby cierpią na szczękościsk i zgrzytanie zębami, to zaś sprzyja ich kruszeniu i ścieraniu. Innym skutkiem ubocznym przyjmowania narkotyku jest błyskawiczna kwasowa erozja szkliwa oraz zaburzone wydzielanie śliny. Uszkodzeniu ulegają również naczynia krwionośne w dziąsłach, które kurczą się odsłaniając szyjki zębów.
Ecstasy – niepożądane działanie narkotyku obejmuje bruksizm, zaciskanie szczęki i suchość w ustach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne Gawędy”