Czarny Protest. Kobiety manifestowały przeciwko ograniczeniu

Tematy o świecie który nas otacza, znalazłeś gdzieś ciekawy artykuł podziel się nim z nami.
Thor
Gibony
Gibony
Posty: 35
Rejestracja: 7 gru 2016, o 12:57

Czarny Protest. Kobiety manifestowały przeciwko ograniczeniu

Post autor: Thor » 26 mar 2018, o 12:41

Kobiety manifestowały przeciwko ograniczeniu prawa do aborcji [nea]

Wyszły na ulice wszystkich miast, żeby zamanifestować przeciwko próbom ograniczenia dostępu do aborcji i wtrącaniu się polityków w ich prawo do przerwania ciąży. Chciały też pokazać swoje rozczarowanie postawą opozycji podczas zeszłotygodniowego głosowania nad ustawą liberalizującą prawo antyaborcyjne.

Protest w Warszawie rozpoczął się o 17:30 pod biurem PO na Wiejskiej. Pod hasłem „Czarna Środa” uczestnicy byli też pod biurem Nowoczesnej na Nowym Świecie, gdzie wyszedł do nich poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń. Dalej manifestujący przeszli Alejami Jerozolimskimi pod siedzibę PiS na Nowogrodzkiej.

W środę Sejm głosował nad dwoma projektami obywatelskimi dotyczącymi aborcji. Pierwsza ustawa - „Ratujmy kobiety” - miała na celu liberalizację prawa i obejmowała możliwość przerywania ciąży na życzenie. Drugi projekt z kolei - „Zatrzymaj aborcję”, przedstawiony przez Kaję Głodek, zakazuje aborcji, nawet jeśli płód jest ciężko upośledzony. Konserwatywny projekt głosami posłów przeszedł do kolejnego czytania.

Co się stało z projektem „Ratujmy kobiety”? W środę za jego odrzuceniem głosowało 202 posłów. Projekt przepadł, bo opozycja zignorowała głosowanie (aż 29 posłów Platformy i 10 posłów Nowoczesnej nie wzięło w nim udziału). Efekt? Zabrakło zaledwie 8 głosów, by projekt przeszedł dalej. Przeciwko odrzuceniu głosowali nawet Jarosław Kaczyński, Krystyna Pawłowicz czy Antoni Macierewicz. Kobiety, które liczyły na wsparcie opozycji w Sejmie w sprawie ograniczania ich praw, zostały oszukane przez swoich reprezentantów. Zwłaszcza że wiele posłanek PO i Nowoczesnej wcześniej chętnie fotografowało się podczas Czernego Protestu.

– Przyszliśmy tu po to, aby pokazać obecnej władzy, co myślimy o sprowadzaniu kobiet do roli inkubatorów. Musimy zahamować propagandę, która niszczy nasze prawa i wolności – mówi dziennikarce „Newsweeka” 50-letnia uczestniczka Strajku Kobiet. [nea]
Załączniki
DTqNkPPWsAA6ZLc.jpg

Awatar użytkownika
Jimmy
Gibony
Gibony
Posty: 59
Rejestracja: 17 mar 2016, o 12:47

Re: Czarny Protest. Kobiety manifestowały przeciwko ogranicz

Post autor: Jimmy » 27 mar 2018, o 12:23

w takich protestach powinniśmy wspierać swoje kobiety ,bo to kobieta najczęściej zostaje z niepełnosprawnym dzieckiem.

Leonardo@wp.pl
Gibony
Gibony
Posty: 15
Rejestracja: 29 sie 2018, o 10:54

Re: Czarny Protest. Kobiety manifestowały przeciwko ograniczeniu

Post autor: Leonardo@wp.pl » 29 sie 2018, o 11:03

Taaakkkk jestem za Wami kobiety [uśmiech]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy ze Świata, Ciekawostki, Artykuły”