Nieznaczna ilość marihuany czyli ile?

Wasze wpadki, przypały, porady, pomoc.
Awatar użytkownika
Afrika Bambaataa
Gibony
Gibony
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2014, o 09:33

Nieznaczna ilość marihuany czyli ile?

Post autor: Afrika Bambaataa » 16 cze 2015, o 11:48

Naukowcy chcą, aby 10 gramów powodowało umorzenie śledztwa

Prokuratorzy dostają wytyczne dotyczące nieznacznych ilości narkotyków, które mogą być podstawa do umorzenia śledztwa. Radio ZET dotarło do tego dokumentu. Okazuje się, że określenie "nieznaczne ilości" to dosyć sporo.

- Od czterech lat śledczy mogą odstępować od karania osób, które posiadają narkotyki na własny użytek. Do tej pory jednak nie były określone konkretne ilości środków odurzających, które ustawa określa jako "nieznaczne" - czytamy na Radiozet.pl. Autor wytycznych, profesor Krzysztof Krajewski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, proponuje, by za "nieznaczną ilość" prokuratorzy uznali przykładowo: 10 gramów marihuany, 4 tabletki ekstazy, jeden gram kokainy czy półtora grama heroiny.

gazetaprawna.pl

Stefan
Gibony
Gibony
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2016, o 08:08

Re: Nieznaczna ilość marihuany czyli ile?

Post autor: Stefan » 28 paź 2016, o 08:08

newsweeksondaz1-1.png
newsweeksondaz1-1.png (9.49 KiB) Przejrzano 792 razy
Im mniejsza ilość tym mniejsza kara,lecz „Nieznaczna” ilość, wciąż jest ustalana indywidualnie przez sędziów w ramach procesów.

Awatar użytkownika
littlejunkie
Gibony
Gibony
Posty: 53
Rejestracja: 27 sie 2018, o 08:50

Re: Nieznaczna ilość marihuany czyli ile?

Post autor: littlejunkie » 23 paź 2018, o 11:24

Pamiętaj,że masz prawo odmówić składania wyjaśnień możesz poddać się dobrowolnemu ukaraniu i prawdopodobnie dostaniesz grzywnę i karę w zawieszeniu.Musisz jednak pamiętać, że ponowne skazanie za jakiekolwiek przestępstwo narkotykowe popełnione w ciągu 3 lat odwiesza automatycznie karę. Oznacza to, że lądujesz w więzieniu na 2 lata.Najlepszą opcją jest jednak możliwość starania się o umorzenie postępowania karnego.Posiadanie 1,5 grama konopi jak najbardziej pod umorzenie podpada. Sąd musi stwierdzić, że orzeczenie wobec Ciebie kary jest niecelowe. Decyduje o tym w oparciu o społeczną szkodliwość czynu i okoliczności posiadania. Ogólnie rzecz biorąc musisz udowodnić, że jesteś porządnym obywatelem.

Awatar użytkownika
Yeti
Gibony
Gibony
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2018, o 10:16

Re: Nieznaczna ilość marihuany czyli ile?

Post autor: Yeti » 6 lis 2018, o 10:11

W tym roku prawdopodobnie wejdzie ustawa, żeby mała ilość marihuany była tylko wykroczeniem i będzie karane maksymalnie małym mandatem- posedł Piotr Marzec się o to będzie starał
Bo żyć trzeba umić co by się nie urodziło [lata]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo”