Posiadanie/Przetwarzanie

Wasze wpadki i przypały oraz porady prawne.
harry159
Gibony
Gibony
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2024, o 17:41

Posiadanie/Przetwarzanie

Post autor: harry159 »

Witam, chce pomóc szwagrowi jego sytuacja wygląda następująco, po przeszukaniu policja znalazła u niego pare kg trawy, parenaście g haszu oraz kilkadziesiąt g sproszkowanych liści. Po przebadaniu przez biegłego zawartość thc waha się w granicach od 0,39 do 0,80%. Przez hasz i sproszkowane liście prokurator przypioł mu art. 53 ust 2. I mam teraz pytanie czy ktoś miał podobną sytuację że miał duża ilość ale słabą? Czy możecie polecić najlepszego adwokata na podkarpaciu, małopolsce od spraw narkotykowych. Czy jest jakiś biegły do którego można by się zwrócić z interpretacją badań pod kątem ile osób może zostać odurzonych daną ilością przy danej zawartości thc. Głownie zależało by mi na podważeniu tego art. 53 ust 2.
Awatar użytkownika
Fighter
Gibony
Gibony
Posty: 37
Rejestracja: 9 mar 2015, o 19:14

Re: Posiadanie/Przetwarzanie

Post autor: Fighter »

Z tego co słyszałem to wielu sprzedawców suszu CBD poszło siedzieć za sprzedaż znacznych ilości marihuany. Jeśli poziom THC przekracza 0,3 to nie ma tłumaczenia że myślałem że jest mniej. A jaki jest kilka kilo to już w ogóle odsiadka murowana. Tak że szkoda kasy na adwokata bo i tak na koniec wyrok będzie skazujący.
Awatar użytkownika
UFOLud
Gibony
Gibony
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2017, o 15:43

Re: Posiadanie/Przetwarzanie

Post autor: UFOLud »

Mi się wydaje że nie ma znaczenia czy słabe czy mocna, przekrada dozwolone 0,3 thc więc jest to sprzedaż marihuany. Jeszcze ten haszysz to już w ogóle lipa i psuje wszystko.
Awatar użytkownika
Owocowy
Gibony
Gibony
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2015, o 19:08

Re: Posiadanie/Przetwarzanie

Post autor: Owocowy »

Czyli wyszło bokiem sprzedawanie słynnego legalnego suszu CBD [lol!]
Awatar użytkownika
Extremis
Gibony
Gibony
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2015, o 11:11

Re: Posiadanie/Przetwarzanie

Post autor: Extremis »

Art. 53 ust 2 o przeciwdziałaniu narkomani mówi nam:
Art. 53. [Wytwarzanie, przetwarzanie, przerabianie środków odurzających, substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych albo przetwarzanie słomy makowej]

ust 2.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1 lub 1a, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych, słomy makowej lub nowych substancji psychoaktywnych, lub czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca

podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.
Tak że w twoim przypadku prokurator nie tylko zakwalifikował susz CBD jako marihuanę, ale przywalił ci jeszcze znaczną ilość. Ciężko będzie z tego wyjść na zawiasy, bo wszelkie służby raczej mają za zadanie tępić patologiczny rynek suszu CBD.
ODPOWIEDZ