Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Wszystko o uprawie i hodowli marihuany, czyli roślin konopi indyjskich.
Tomasz1983
Gibony
Gibony
Posty: 1
Rejestracja: 8 lip 2019, o 14:01

Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Tomasz1983 »

Cześć wszystkim. Mam pewien problem przez swoją nierozwagę zamiast kupić nasiona feminizowane kupiłem regularne. I teraz boje się że będzie dużo męskich roślin. Nasiona już są wysiane, więc wymiana pestek nie wchodzi w grę. I teraz zasadnicze pytanie, czy jest jakiś sposób żeby z nasion regularnych wyrosło więcej żeńskich roślin?
Awatar użytkownika
BRODZIK
Gibony
Gibony
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2015, o 11:43

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: BRODZIK »

Dla polskich growerów może to być nowością, ale da się przypilnować uprawę w taki sposób żeby było więcej roślin żeńskich z nasion regularnych. Będzie to w pewnym stopniu wspomaganie do tego żeby tych żeńskich roślinek pokazało się więcej, ale nie ma na to gwarancji.
A więc należy:
1. Ustabilizować najlepiej jak się da środowisko uprawy.
2. Dać małym sadzonkom mniejszą ilość godzin pod światłem.
3. Używać zimnego, niebieskiego światła.
4. Zwiększyć podawanie azotu.
5. Musi być większa wilgotność w powietrzu oraz w glebie.
6. Nie stresować roślin.

Więcej na ten temat można się dowiedzieć z artykułu: Jak z Nasion Regularnych Otrzymać Więcej Żeńskich Roślin?
Awatar użytkownika
Owocowy
Gibony
Gibony
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2015, o 19:08

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Owocowy »

Nikt już nie kupuje nasion regularnych.
Awatar użytkownika
Kafar
Gibony
Gibony
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:21

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Kafar »

Chyba już żaden producent nasion nie produkuje pestek regularnych.
Awatar użytkownika
Tomcio
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 9 mar 2015, o 20:01

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Tomcio »

Dutch passion produkuje jeszcze parę odmian regularnych pełnosezonowych. U dystrybutora dutch passion, czyli w sklepie thc-thc jest taki dział z tymi odmianami regularnymi https://thc-thc.com/nasiona-marihuany/regularne/
Automatów regularnych nie da się już kupić. Bynajmniej żaden renomowany producent nasion ich już nie produkuje. Jedynie jacyś farmerzy z for klepią jeszcze regularne odmiany z autofloweringiem, ale to można kupić kota w worku, jak się kupuje od jakiegoś typa z forum.
Awatar użytkownika
Fighter
Gibony
Gibony
Posty: 37
Rejestracja: 9 mar 2015, o 19:14

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Fighter »

Owocowy pisze: 9 lip 2019, o 01:13 Nikt już nie kupuje nasion regularnych.
Ludzie kupują jeszcze nasiona regularne. Ci co chcą tworzyć własne odmiany i hybrydy szukają właśnie nasion regularnych, bo z nich najlepiej stworzyć nową odmianę. Na blogu growers są fajne artykuły na temat robienia własnych hybryd https://blog.growers.pl/jak-stworzyc-sw ... je-hybryd/ Jest nawet artykuł jak znaleźć najlepszą roślinę męską https://blog.growers.pl/jak-znalezc-naj ... o-hodowli/ Może to się dla niektórych wydać dziwne, po co szukać dobrych męskich roślin? przecież wszyscy chcą żeńskie. Ale pyłek z dobrej męskiej rośliny, to gwarancja że zapylona żeńska roślina do dobrą genetykę.
Awatar użytkownika
Afrika Bambaataa
Gibony
Gibony
Posty: 34
Rejestracja: 10 paź 2014, o 11:33

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Afrika Bambaataa »

Dobre regularne nasiona ciężko dostać, a jak są to bardzo drogie, tak jak w przypadku Dutch Passion. Farmerzy wiejscy co robią nasiona na forach, produkują ziarna f2, a z nich już kolejnych ziaren nie zrobimy. Znaczy można zrobić, ale to już będzie kiepski sort.
Awatar użytkownika
Kali
Gibony
Gibony
Posty: 68
Rejestracja: 2 paź 2014, o 07:29

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Kali »

Jak byłem na ostatnim Spannabis w Barcelonie to chodziłem po stoiskach i pytałem o nasiona regularne. Tylko nieliczni takie mieli i to same odmiany pełno sezonowe. Potwierdzam że odmian auto w wersji regularnej już nie da się kupić. A na niektórych stoiskach twierdzili nawet że się nie da zrobić nasion regularnych z autofloweringiem.
Awatar użytkownika
Lilith
Gibony
Gibony
Posty: 39
Rejestracja: 17 paź 2012, o 11:17

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Lilith »

Jak się nie da zrobić automatów regularnych, jak się da [blant] Przecież kiedyś nie było nasion feminizowanych a jak były to bardzo drogie i jakoś regularne automaty były w sprzedaży. Ci sprzedawcy z tych stoisk to chyba nie pamiętają tych czasów i mało wiedzą. Myślałem że to tylko w Polsce ludzie bez wiedzy sprzedający wcześniej na przykład komputery, otwierają sklepy z nasionami marihuany sklonowane z innych sklepów i próbują w nieudolny sposób sprzedawać nasiona.
Awatar użytkownika
Jaracz
Gibony
Gibony
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2015, o 13:00

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Jaracz »

Na https://akseeds.nl mają dostępne nasiona regularne, ale właśnie tylko odmiany pełno sezonowe.
Awatar użytkownika
Jamoto
Gibony
Gibony
Posty: 74
Rejestracja: 3 paź 2019, o 11:16

Re: Z nasion regularnych więcej roślin żeńskich

Post autor: Jamoto »

regularne nasiona mają większe prawdopodobieństwo na wyprodukowanie rośliny żeńskiej, w porównaniu do nasion femi
ODPOWIEDZ