Szwajcaria legalizuje marihuanę...

Wszystko o legalizacji marihuany, gdzie już można ją zapalić legalnie a gdzie nie.
fliver
Gibony
Gibony
Posty: 33
Rejestracja: 1 sie 2016, o 07:37

Szwajcaria legalizuje marihuanę...

Post autor: fliver »

Szwajcaria legalizuje marihuanę, jednak nie taką jak chcieli Szwajcarzy

Szwajcaria to kolejny kraj w Europie, który legalizuje marihuanę. Będzie to marihuana o niskiej zawartości THC. Będzie można ją legalnie kupić w sklepie, tak jak papierosy czy alkohol. Nowe przepisy obowiązują od 12 sierpnia.

Jest tylko jeden warunek, marihuana musi posiadać określoną zawartość substancji psychoaktywnych, czyli THC. Jej zawartość musi być niższa niż jeden procent. Można to porównać do sprzedaży niskoprocentowego alkoholu.

Jednych to cieszy, w końcu marihuana będzie legalnie dostępna w sklepach, innych złości. Do tych osób należy Dario Tobler z organizacji Ceo Bio Can AG, który przez dwa lata próbował zalegalizować uprawę marihuany szukając zgody w Federalnym Urzędzie Zdrowia Publicznego. Jego zdaniem to „rozczarowujące”.

Nie trudno się z tym nie zgodzić. Taka dawka THC to faktycznie mało. Zdaniem rządu to jednak wystarczy. Do sprzedaży została dopuszczona odmiana Cpure, czyli konopie przypominające wyroby tytoniowe. Jak nie trudno się domyślić, ma ona pomóc w rzuceniu papierosów. Odmiana ta zawiera znikome ilości THC, a jej stężenie sięga tylko 0,2 procenta. Paląc Cpure nie ma więc mowy o żadnych „odlotach”. Produkt dostępny jest w drogeriach, dla osób od 18 roku życia, a za 10 gramów przyjdzie nam zapłącić 24 Franków Szwajcarskich, czyli około 100zł.

Warto wspomnieć, że marihuana ze stężeniem THC powyżej jednego procenta jest w Szwajcarii dalej uważane jako narkotyk. Nie mniej jednak, to krok w dobrą stronę.
kaleson
Gibony
Gibony
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2016, o 10:08

Re: Szwajcaria legalizuje marihuanę...

Post autor: kaleson »

Zawsze to coś,chociaż 1% nic by mi nie dał
Lonely
Gibony
Gibony
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2016, o 10:03

Re: Szwajcaria legalizuje marihuanę...

Post autor: Lonely »

Hahha a ja myślałam,że tylko u nas takie ubytki w prawie
ODPOWIEDZ