Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Wszystko o uprawie i hodowli marihuany, czyli roślin konopi indyjskich.
Lucian1996
Gibony
Gibony
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2021, o 01:37

Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Lucian1996 »

Kupiłem 3 nasiona i tylko 1 z nich zadziałało, wykiełkowało a pozostałe 2 nie. Kupiłem puste pestki.
Awatar użytkownika
Huhusia
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2015, o 20:11

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Huhusia »

Napisz coś więcej, jakie to były nasiona – odmiana. Jak je kiełkowałeś? Wrzuć jakieś zdjęcia.
Lucian1996
Gibony
Gibony
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2021, o 01:37

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Lucian1996 »

Nasiona, które kiełkowałem to banana blaze. Kiełkowane były w profesjonalnym podkładzie kokosowym do kiełkowania. Jedna z trzech wykiełkowała kolejne dwie są puste. Zdjęcia poniżej.

20210119170818.jpg
20210119171037.jpg
Awatar użytkownika
Track
Gibony
Gibony
Posty: 51
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 08:12

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Track »

To co jest na zdjęciu nie spełnia żadnych warunków dla rozwoju roślin, nic w tym nie wyrośnie.
Awatar użytkownika
Topik
Gibony
Gibony
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2012, o 11:15

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Topik »

Banana blaze od dutch passion bo oni ją produkują, to bardzo nowa odmiana, która jest na rynku od około jednego roku więc nie ma mowy o nieświeżych, pustych, starych nasionach, po prostu coś źle zrobiłeś. Ten podkład kokosowy jest dość dziwny, na moje oko za dużo w nim wilgoci. Jaką temperaturę miały nasiona podczas kiełkowania?
Lucian1996
Gibony
Gibony
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2021, o 01:37

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Lucian1996 »

Kiełkowałem w temperaturze 23.5 stopnia. Po pięciu dniach uzyskałem że nic z tego nie będzie. Jestem profesjonalistą 1 z nasion wykiełkowało dwa są puste w środku.
Awatar użytkownika
Owocowy
Gibony
Gibony
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2015, o 19:08

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Owocowy »

Podczas kiełkowania miałeś jakąś lampę?
Lucian1996
Gibony
Gibony
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2021, o 01:37

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Lucian1996 »

Tak lampe Hps Makii philips z górnej półki.
Awatar użytkownika
Owocowy
Gibony
Gibony
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2015, o 19:08

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Owocowy »

Tak się składa że podczas kiełkowania w wacie, w chusteczkach czy też w kostkach lub wełnie kokosowej musi być ciemno. Kiedy kiełkujesz nasiona w ziemi musi być lampa lub słońce. Pytanie było podchwytliwe w celu sprawdzenia czy masz jakieś pojęcie o uprawie roślin. Ja rozumiem że dalej będziesz mówił że jest profesjonalistą i zwalał winę niewykiełkowania nasion na złe pestki.
Awatar użytkownika
Reżyser kina akcji
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 27 lut 2015, o 20:14

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Reżyser kina akcji »

Wełna kokosowa wcale nie nadaje się na kiełkowanie nasion, jest to podłoże uprawowe. Podałeś temperaturę 23.5 stopnia, jaka precyzja, może to temperatura w pomieszczeniu, a nie przy podłodze, pamiętaj że stawiając ten talerzyk na podłodze zwłaszcza kafelkach będzie zimniej, od podłogi ciągnie zimno i tym samym może to blokować kiełkowanie. Nie mów że jesteś profesjonalistą bo widać po tych zdjęciach nie ogar w tym co robisz.
Awatar użytkownika
Owocowy
Gibony
Gibony
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2015, o 19:08

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Owocowy »

Kostki kokosowe do kiełkowania może nie tyle co się nie nadaje, ale nie są po prostu dobra do kiełkowania a już zwłaszcza dla osób początkujących. Zwykle osoby początkujące kombinują z kiełkowaniem, moczą nasiona niepotrzebnie w wodzie lub dają je właśnie do różnych kostek. Po co tak kombinować [nie_wie]
Awatar użytkownika
Kali
Gibony
Gibony
Posty: 68
Rejestracja: 2 paź 2014, o 07:29

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Kali »

A ja spytam ta nowatorka profesjonalna konstrukcja z patyczków to w jakim celu powstała?

Na pewno nie popełniłeś błędu z brakiem światła i roślina z pewnością nie wyciągła się w górę tworząc cienką łodyżkę w poszukiwaniu tego światła. Przy poprawnej uprawie roślina nie wyciąga się. W tym podłoży jest zdecydowanie za dużo wilgoci. Po za tym jak kolega już wspomniał stawiając to wszystko na zimnym talerzyku nie będzie takiej samej temperatury jak w pomieszczeniu czyli 23.5 stopnia, która jest o pół stopnia już za niska. Nie chcę być nie miły ale to tak wygląda, na podstawie tych zdjęć może już wyciągnąć jakieś wnioski. I to nie jest tylko moja opina, ale jak widać innych użytkowników też.

Nie każdy może być ogrodnikiem, bo to tego trzeba mieć wyczucie, czuć rośliny i wiedzieć co im trzeba. Na początek proponuję dużo czytać, zacząć od poradnika jak się poprawnie kiełkuje nasiona, tutaj masz wszystko opisane https://thc-thc.com/kielkowanie-nasion-marihuany/
Lucian1996
Gibony
Gibony
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2021, o 01:37

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Lucian1996 »

Stelaż powstała w celu podtrzymania zbyt wybujałej sadzonki przed upadkiem.
Awatar użytkownika
Top
Gibony
Gibony
Posty: 50
Rejestracja: 16 paź 2012, o 14:27

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Top »

Czyli to cienkie coś to łodyga rośliny. Masakra czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Stary ile ty ją bez światła trzymałeś?
Lucian1996
Gibony
Gibony
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2021, o 01:37

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Lucian1996 »

Jestem przekonany ze zrobiłem wszystko jak należy. Roślina nie miał światła tylko parę dni. Chce również zwrócić uwagę ze nawet jeżeli zrobiłem jakieś błędy to dlaczego jedna jest duża i zdrowa natomiast kolejne 2 nie wypuściły nawet kiełka o czymś to świadczy?
Awatar użytkownika
Kolumb
Gibony
Gibony
Posty: 14
Rejestracja: 1 paź 2015, o 11:36

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Kolumb »

Lucian1996 pisze: 23 sty 2021, o 15:04 Tak lampe Hps Makii philips z górnej półki.
Roślina której nie widać na zdjęciu a jedynie zobaczyć można jej bardzo długą łodygę nie była na pewno pod żadnych HPSm, chyba że pod jakąś używką z całkowicie wypaloną żarówką, w dodatku zawieszoną 2 metry nad roślinką.
Lucian1996 pisze: 24 sty 2021, o 15:42 Roślina nie miał światła tylko parę dni.
Wystarczy że roślina w dzieciństwie, czyli jak jest małą sadzonką nie będzie miała parę dni światła, to w dorosłym życiu jest już możliwość że się shermi i zapyli inne rośliny.
Awatar użytkownika
Kosmaty
Gibony
Gibony
Posty: 8
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 13:32

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Kosmaty »

Lucian1996 pisze: 24 sty 2021, o 15:42 Chce również zwrócić uwagę ze nawet jeżeli zrobiłem jakieś błędy to dlaczego jedna jest duża i zdrowa natomiast kolejne 2 nie wypuściły nawet kiełka o czymś to świadczy?
Ta jedna nie jest duża i zdrowa ona wygląda tragicznie. Jest bardzo silna dlatego walczy o życie. Ale z niej nic nie będzie bo ma za mało światła, widać to po łodydze.
Awatar użytkownika
Ella
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2015, o 22:07

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Ella »

Te zdjęcia mówią wszystko za siebie, a kolega i tak twierdzi że błędów nie popełnia. To takie bicie się z koniem, który będzie obstawał zawsze przy swoim.
Awatar użytkownika
Zako
Gibony
Gibony
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2018, o 08:51

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Zako »

Lucian1996 pisze: 22 sty 2021, o 20:59 Kiełkowałem w temperaturze 23.5 stopnia. Po pięciu dniach uzyskałem że nic z tego nie będzie. Jestem profesjonalistą 1 z nasion wykiełkowało dwa są puste w środku.
5 dni to dość mało czasu żeby stwierdzić że nic z tego nie będzie. Nasiona potrafią wykiełkować nawet po 14 dniach. Chyba że wcześniej leje się im za dużo wody i zgniją.
Awatar użytkownika
Kolumb
Gibony
Gibony
Posty: 14
Rejestracja: 1 paź 2015, o 11:36

Re: Dwa nasiona z trzech nie kiełkują

Post autor: Kolumb »

Koń wie swoje.
ODPOWIEDZ