Jak marihuana zaburza pamięć

Wszystko o wykorzystywaniu konopi w różnych dziedzinach życia.
Awatar użytkownika
ZielonyCzesuaf
Gibony
Gibony
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2012, o 14:25

Jak marihuana zaburza pamięć

Post autor: ZielonyCzesuaf »

Utrata pamięci związana z paleniem marihuany jest spowodowana działaniem kannabinoidu na syntezę białek w komórkach mózgu - ostrzegają naukowcy z Hiszpanii na łamach pisma "Nature Neuroscience".

Chociaż od dawna wiadomo, że marihuana upośledza pamięć, to dokładny mechanizm tego zaburzenia nie został dotychczas opisany. Andres Ozaita wraz z kolegami z Uniwersytetu Pompeu Fabra w Barcelonie badał wpływ tetrahydrokannabinolu (THC - głównego składnika psychoaktywnego marihuany) na receptory kannabinoidów w mózgu. Wcześniejsze badania wykazały, że receptory te mogą wpływać na siłę połączeń pomiędzy neuronami.

Naukowcy stwierdzili, że THC zwiększa aktywność ścieżki sygnałowej prowadzącej do syntezy białka w mózgu myszy. Jak zaobserwowali autorzy pracy, przejściowe zwiększenie produkcji białka ma miejsce w tzw. neuronach hamujących i wywołuje u myszy upośledzenie pamięci długotrwałej.

Naukowcy odkryli również, że zahamowanie tej ścieżki sygnałowej przez lek immunosupresyjny o nazwie rapamycyna (stosowany zwykle by przeciwdziałać odrzuceniu przeszczepionych narządów) zapobiega spowodowanej przez THC utracie pamięci.
Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 450
Rejestracja: 14 paź 2012, o 20:00
Kontakt:

Re: Jak marihuana zaburza pamięć

Post autor: Red »

Tylko że ludzie to nie myszy [lol_lol]
Jako administrator forum Polecam sklep z nasionami marihuany THC-THC.COM, ich biuro obsługi klienta znajduje się w Hiszpanii, przez co są Najbezpieczniejszym sklepem w PL.
Awatar użytkownika
XxohaszyszoxX
Gibony
Gibony
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2012, o 16:41

Re: Jak marihuana zaburza pamięć

Post autor: XxohaszyszoxX »

Na pewno to zależy od wielkości mózgu od ilości połączeń nerwowych w nim . a jak wiemy człowiek ma najbardziej rozwinięty mózg ze wszystkich stworzeń na tej planecie [peace] , żeby w ten sposób zaburzyć pamięć musiałbym palić bardzo bardzo dużo , ja palę bardzo dużo zdarzało mi się wypalać 2 szt jednego dnia przez jakieś 3 miesiące ogólnie , ostatnio niestety strasznie się wciągnąłem miałem co prawda 1 tygodniową i 4 dniową przerwę i ograniczyłem ilość , ale nie mogę wytrzymać zbyt długo , co do pamięci zauważam lekkie pogorszenie pamięci ale jeśli chodzi o rzeczy które się wydarzyły jakiś czas temu gdy się czegoś uczę to nie zauważam różnic może po za tym że mi się nie chce i właśnie ta wszechogarniająca niechęć jest chyba największym efektem ubocznym , jednak da się to przezwyciężyć :) , a mam pytanie do kogoś doświadczonego słyszałem takie opinie i sam zauważyłem że po przerwie pamięć powoli się "naprawia" czy po odpowiednio długiej przerwie wraca do pierwotnego stanu , tzn tak jak bym wgl nie palił ? słyszałem że tak jest , czy zawsze zostaje to lekkie przytłumienie ?
Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 450
Rejestracja: 14 paź 2012, o 20:00
Kontakt:

Re: Jak marihuana zaburza pamięć

Post autor: Red »

Są różne marihuany skun inaczej i gorzej oddziałuje na mózg, odmiany medyczne praktycznie nie mają negatywnego wpływu na mózg bo sama idea ich tworzenia jest po to żeby leczyć. No ale nie można nadużywać.
Jako administrator forum Polecam sklep z nasionami marihuany THC-THC.COM, ich biuro obsługi klienta znajduje się w Hiszpanii, przez co są Najbezpieczniejszym sklepem w PL.
ODPOWIEDZ