Badania naukowe

Konopie w nauce, badania i wykorzystanie w technologi.
Awatar użytkownika
Degustator
Gibony
Gibony
Posty: 68
Rejestracja: 23 lip 2019, o 12:33

Badania naukowe

Post autor: Degustator » 10 wrz 2020, o 09:30

Tutaj dodajemy wszelakie badania na temat konopi [konopia]

Awatar użytkownika
Jamoto
Gibony
Gibony
Posty: 67
Rejestracja: 3 paź 2019, o 09:16

Re: Badania naukowe

Post autor: Jamoto » 10 wrz 2020, o 11:48

Badanie z Harvard Medical School które wykazuje,że w próbkach nasienia 12 „zdrowych” mężczyzn i częstych użytkowników konopi wykryto śladowe ilości metabolitów THC.Badano stężenie THC i jego metabolitów we krwi i moczu badanych.Tylko dwie próbki wykazały stężenie THC powyżej poziomu 0,5ng/ml. Stężenie na poziomie 0,5ng/ml jest wystarczająco wysokie, aby chemicy mogli rzetelnie stwierdzić, że dana osoba używała marihuany. Być może THC nie przedostaje się do jąder tak łatwo, jak do moczu i krwi.Z dwóch uczestników, których nasienie zawierało wykrywalne poziomy samego THC, próbki zawierały 0,97 nanograma na mililitr i 0,87 ng / ml. Nie było jednak jasne, co wyróżnia tych dwóch uczestników.
Zdolność do ilościowego oznaczania kannabinoidów w ludzkich tkankach rozrodczych i płynach, daje nam możliwość bezpośredniego badania wpływu marihuany na reprodukcję” – konkludują naukowcy z Harvard Medical School’s Center for Infertility and Reproductive Surgery.

Awatar użytkownika
yerba
Gibony
Gibony
Posty: 49
Rejestracja: 5 gru 2019, o 12:16

Re: Badania naukowe

Post autor: yerba » 16 wrz 2020, o 08:04

badanie przeprowadzone przez naukowców z dwóch uniwersytetów w USA wykazało, że stosowanie konopi indyjskich poprawia jakość życia seniorów. zespół naukowców powiązanych z University of Illinois i University of Iowa przeprowadził ankietę wśród 139 seniorów na temat używania przez nich marihuany medycznej i zgłaszanych przez nich zmian w okresie jednego roku. Naukowcy ustalili, że używanie konopi indyjskich do celów medycznych przez osoby w wieku powyżej 60 lat wykazało pozytywny związek z poprawą jakości życia związanej ze zdrowiem.Osoby badane nie zgłosiły statystycznie istotnego związku ze stosowaniem medycznej marihuany i działaniami niepożądanymi a doświadczyli największej poprawy stanu zdrowia.
„Wielu seniorów prawdopodobnie eksperymentowało z konopiami indyjskimi w młodości i teraz powraca do nich, aby złagodzić wiele objawów zdrowotnych, które pojawiają się w starszym wieku, w tym przewlekły ból. Wielu seniorów doskonale zdaje sobie sprawę z wielu poważnych, niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi na receptę lekami, takimi jak opioidy, i postrzegają medyczną marihuanę jako bezpieczną alternatywę. ”
Chociaż wydaje się, że używanie konopi indyjskich poprawia szereg wyników zgłaszanych przez samych pacjentów, pacjenci mogą zaniżać negatywne skutki, a lekarze muszą uważać, aby uwzględnić bezpośrednią ocenę potencjalnych zagrożeń i szkód dla osób starszych używających konopi w celach medycznych” – dodali.

Awatar użytkownika
Sajko
Gibony
Gibony
Posty: 55
Rejestracja: 23 lip 2019, o 12:43

Re: Badania naukowe

Post autor: Sajko » 8 paź 2020, o 09:54

Konopie łagodzą ból towarzyszący anemii sierpowatej tak wynika z badań,które ukazały się 16 lipca 2020 roku.
Anemia sierpowata to wrodzone schorzenie układu krwionośnego, polegające na nieprawidłowej budowie hemoglobiny, odpowiedzialnej za transport tlenu. Ten typ anemii jest dziedziczny.

Wyniki przeprowadzonych przez nas prób klinicznych wykazały, że waporyzowane konopie generalnie okazały się bezpieczne – mówi jeden z architektów badania, Kalpna Gupta, profesor na Centrum Badań Konopi na Uniwersytecie Kalifornijskim.

Podjęte przez nas próby sugerują, że chorzy na anemię sierpowatą mogą skutecznie łagodzić ból towarzyszący tej chorobie dzięki konopiom. Przy okazji może to pomóc nagłośnić problem toksyczności opioidów i ich nadużywania przez pacjentów cierpiących na bóle. Oczywiście nadal potrzebujemy bardziej kompleksowych badań w tym zakresie z udziałem większej liczby uczestników, co da nam lepszy obraz tego, jak konopie mogą pomóc ludziom cierpiącym na chroniczny ból – wytłumaczył Kalpna Gupta.

Awatar użytkownika
Blackart
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 3 paź 2019, o 09:15

Re: Badania naukowe

Post autor: Blackart » 24 lis 2020, o 10:46

Badania naukowe pokazują, że CBD i THC promują zdrowy mikrobiom w naszych jelitach poprawiając jakość funkcjonowania całego organizmu.Co więcej, zdrowie mikrobiomu można modyfikować, a nawet poprawiać poprzez kannabinoidy roślinne, w tym zarówno THC, jak i CBD, a także własne endokannabinoidy organizmu, anandamid i 2-AG, których produkcja jest stymulowana poprzez ćwiczenia i spożycie niektórych produktów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Badania i Technologie”