Frank szwajcarski poza kontrolą

Tematy o świecie który nas otacza, ciekawe artykuły i informacje.
Awatar użytkownika
Arturro
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2015, o 18:13

Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Arturro »

Tego, aby za jedno euro trzeba było płacić co najmniej 1,2 franka SNB pilnował od września 2011r.
Awatar użytkownika
Jakubusiek
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2015, o 19:43

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Jakubusiek »

No cóż, osoby, która brały kredyt we frankach to mają po prostu pecha. Kredyty walutowe są niebezpieczne i każdy świadomie podejmował ryzyko. Nie widzę więc powodu, by Państwo miało cokolwiek klientom pomagać.
Awatar użytkownika
LeMans
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2015, o 19:13

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: LeMans »

Jak frank był tani to ci, co mieli kredyty w nich śmiali się z nas, złotówkowych kredytowiczów. Jak frank poszybował to nagle jest jęk i lament, o żądaniu pomocy od Państwa nie wspominając.
Awatar użytkownika
Hudy
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 16 sty 2015, o 20:50

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Hudy »

Niestety i mnie to spotkało. Jeszcze nie tak dawno płaciłem niecałe 6 stów raty, teraz płacę jakby nie patrzeć ponad połowę więcej, bo tysiaczka bez dwóch czy trzech złotóweczek. Już wcześniej myślałem o przewalutowaniu, widzę jednak, że teraz za dużego sensu to nie ma. No ale cóż, ktoś powie, że nie ma ryzyka to nie ma zabawy. Co racja to racja, większość osób płaciła zazwyczaj koło 8-9 stów za kredyt w podobnej kwocie jak mój, teraz są na tym jednak do przodu.
Awatar użytkownika
Fejsik
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2015, o 12:19

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Fejsik »

Podstawą ekonomii jest to, że kupujesz w tej walucie, w której zarabiasz. To jest zawsze ryzyko, jak inwestowanie w akcje. Albo zyskasz albo stracisz. Frankowcy zwyczajowo wygrywali, teraz są pod kreską i nie widzę powodu, byśmy mieli im pomóc. Mi przy moim złotówkowym kredycie nikt nie pomaga.
Awatar użytkownika
Charlie
Gibony
Gibony
Posty: 18
Rejestracja: 28 sty 2015, o 21:24

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Charlie »

Teraz cena schodzi w dół. Był to dobry okres dla spekulantów. Teraz pobrali kredytów a frank będzie spadał. Wątpię by wyżej poszybował, jeżeli już to nieznacznie.
Awatar użytkownika
Trucker
Gibony
Gibony
Posty: 20
Rejestracja: 6 lut 2015, o 23:45

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Trucker »

Spada Franiu spada :) NIe będę ukrywał, iż mnie to bardzo cieszy, bo mając ponad 150 tysięcy franków do spłacenia każdy grosz się liczy.
Alien
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2015, o 21:20

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Alien »

Rodzice mają kredyt we frankach, na szczęście jeszcze tylko im dwa lata spłat zostało. W sumie i tak wyszli sporo do przodu w stosunku do tego co im oferowano w złotówkach, nie mają więc co narzekać i nie mają zamiaru wyciągać do nikogo ręki po pomoc.
Awatar użytkownika
Speedy
Gibony
Gibony
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2015, o 09:58

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Speedy »

Alien to im się po prostu udało, inni nie mieli tyle szczęścia. Jednakże ja mam kredyt w złotówkach i mi nikt jakoś nie chce w żaden sposób pomóc, a będę go spłacał jeszcze przez 20 lat. Nie widzę więc powodu, dla którego ja miałbym komukolwiek pomagać, tylko dlatego, że sam się wbił na minę.
Alien
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2015, o 21:20

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Alien »

W sumie rata im wzrosła tylko o 200 złotych, więc to nie jest nie wiadomo jaki majątek. Myślę, że nawet szybciej dom spłacą i będą mieli frankowy koszmar za sobą :D
Rocket Olla
Gibony
Gibony
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2015, o 11:48

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Rocket Olla »

Frank na szczęście dla mnie spada :) Dobrze, że do środy muszę ratę zapłacić, liczę na to, że jeszcze o te kilkanaście groszy w dół zejdzie :)
Szefowa
Gibony
Gibony
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2015, o 11:17

Re: Frank szwajcarski poza kontrolą

Post autor: Szefowa »

Na pewno jeszcze troszkę kurs spadnie ;) I powoli wszystko będzie się wyrównywać.
ODPOWIEDZ