Konopne wiadomości z Polski i ze świata

Artykuły i informacje o marihuanie oraz różnych innych narkotykach.
Awatar użytkownika
littlejunkie
Gibony
Gibony
Posty: 53
Rejestracja: 27 sie 2018, o 10:50

Konopne wiadomości z Polski i ze świata

Post autor: littlejunkie »

#1 Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok sądu niższej instancji oraz odmowę Ministra Zdrowia w sprawie refundacji kosztów medycznej marihuany dla pacjentki cierpiącej z powodu silnego bólu w kończynach.
Awatar użytkownika
мαяι¢нυαикα
Gibony
Gibony
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2018, o 08:30

Re: Konopne wiadomości z Polski i ze świata

Post autor: мαяι¢нυαикα »

Polscy pacjenci wciąż czekają na preparaty medycznej marihuany, obecnie jedynym preparatem medycznej marihuany w Polsce jest lek Sativex zawierający kompozycję THC i CBD ( w stosunku 1:1). Niestety, dostępność leku Sativex jest mocno ograniczona. preparat ten posiadają na stanie tylko trzy apteki w całej Polsce. W dodatku lek ten nie jest refundowany, odpłatność za Sativex wynosi 100% , co oznacza, że pacjent musi przygotować się na wydatek rzędu co najmniej 2500 zł za opakowanie leku.
Awatar użytkownika
littlejunkie
Gibony
Gibony
Posty: 53
Rejestracja: 27 sie 2018, o 10:50

Re: Konopne wiadomości z Polski i ze świata

Post autor: littlejunkie »

Kiedyś czytałem,że taki gram ma kosztować około 70 zł czyli w dalszym ciągu opłaca się bardziej wspierać czarny rynek niż przechodzić przed te wszystkie procedury
Awatar użytkownika
Grubylolo
Gibony
Gibony
Posty: 50
Rejestracja: 10 sie 2018, o 10:25

Re: Konopne wiadomości z Polski i ze świata

Post autor: Grubylolo »

Pierwszy lek konopny został dziś dopuszczony do obrotu. Kanadyjska firma Spectrum Cannabis uzyskała licencję na import i sprzedaż w Polsce tzw. medycznej marihuany.produkt pojawi się za 3-4 tygodnie. Będzie wydawany wyłącznie na receptę wystawioną przez lekarza. Lek nie będzie refundowany,a powinien ,bo gram suszu będzie kosztował ok. 64 zł więc nie na każdą kieszeń
Awatar użytkownika
Sativa
Gibony
Gibony
Posty: 56
Rejestracja: 23 lip 2019, o 14:46

Re: Konopne wiadomości z Polski i ze świata

Post autor: Sativa »

tej firmie Spectrum Cannabis nie wydaje się zależeć na zdrowiu pacjentów.ostatnio czytałam,że do pacjentów trafia kiepska jakość medycznej marihuany [płacze]
Awatar użytkownika
Rio
Gibony
Gibony
Posty: 34
Rejestracja: 30 paź 2019, o 11:29

Re: Konopne wiadomości z Polski i ze świata

Post autor: Rio »

Nie ma zatem szans na to, by ceny medycznej marihuany były niższe w najbliższym czasie.
Awatar użytkownika
Steez
Gibony
Gibony
Posty: 86
Rejestracja: 23 lip 2019, o 14:45

Re: Konopne wiadomości z Polski i ze świata

Post autor: Steez »

Sativa pisze: 29 lip 2019, o 14:13 tej firmie Spectrum Cannabis nie wydaje się zależeć na zdrowiu pacjentów.ostatnio czytałam,że do pacjentów trafia kiepska jakość medycznej marihuany [płacze]
Nie wiem czy nie zależy,ponieważ ta właśnie firma walczy o niższe ceny medycznej marihuany w Polsce
ODPOWIEDZ