Takiego obiektu nie ma w całej Polsce.

Jakie znacie ciekawe miejsca na świecie.
Therto
Gibony
Gibony
Posty: 16
Rejestracja: 1 sie 2016, o 05:35

Takiego obiektu nie ma w całej Polsce.

Post autor: Therto » 14 wrz 2017, o 06:37

Takiego obiektu nie ma w całej Polsce. Wiemy jak będą wyglądać Baseny Tropikalne w Kielcach
6z-ktkqTURBXy8yNDQ3MmRlMzQ2MWU0MGYxZDM2MjAzOTY5NDYwYmZhYi5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM.jpg
208ktkqTURBXy9hZmQxYWI2MDQ4YjUwYzBmNzQwOGU5NTg5ZDY0MmM1MS5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM.jpg
n8uktkqTURBXy83ZGI2MDFlMzYyNmUzNjU0MzNkNzNiYmU5NzI0MjMxNi5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM.jpg
Naturalne palmy o wysokości nawet siedmiu metrów, trzysta atrakcji wodnych w siedemnastu basenach rekreacyjnych ukrytych pod rozsuwanym szklanym dachem, a do tego jedno z najbardziej urozmaiconych saunariów z największą w Polsce sauną na 130 osób. Tak będą wyglądały Baseny Tropikalne Binkowski Resort. Ten nowoczesny park wodny powstaje właśnie w Kielcach.

Baseny Tropikalne Binkowski Resort mają być miejscem, w którym nawet w środku zimy poczujemy się jak na słonecznej wyspie. Na powierzchni blisko 11,5 tysiąca metrów kwadratowych znajdzie się prawie 100 palm oraz 250 rodzajów innej tropikalnej roślinności. W utrzymaniu egzotycznej flory pomoże całkowicie przeszklona powłoka hali parku wodnego oraz ważący prawie 300 ton rozsuwany dach.

- Długo myśleliśmy o tej inwestycji. Od początku powstawania hotelu zakładaliśmy, że powstanie tu także obiekt basenowy, nawiązujący do historii tego miejsca, czyli Basenów Leśnych, które tu się znajdowały – mówi Bartosz Binkowski, menadżer Binkowski Resort. – Obiekt, który budujemy, będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Będzie to pierwszy tego typu w pełni przeszklony obiekt w Polsce. Dach będzie się w połowie rozsuwał, a więc w ciepłe dni będzie to basen otwarty – dodaje.


W obiekcie powstanie 17 basenów rekreacyjnych, które pomieszczą nawet 600 osób. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę z kompleksem wodnych zabawek i mini-zjeżdżalni.

Po drugiej stronie powstanie główna niecka basenowa z wbudowanymi czterema jacuzzi oraz stacjami masażu umożliwiającymi masowanie stóp oraz kręgosłupa. Oprócz tego goście skorzystają z części rehabilitacyjnej z basenami aromatycznymi i witalnymi. Całości dopełni rozbudowana strefa gastronomiczna, której częścią będzie bar wodny serwujący między innymi egzotyczne drinki.

Jedną z atrakcji Basenów Tropikalnych Binkowski Resort będą trzy zjeżdżalnie wodne. Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów wyprawy czteroosobowym pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting, czyli 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska. Znajdzie się też coś dla podróżników: Lazy River, czyli dzika rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie.

Powstający w Kielcach obiekt ma być też miejscem wypoczynku i relaksu, którego wielkim atutem będzie strefa cicha. W jej skład wejdzie potężny kompleks saunowy na czele z największą sauną w Polsce na 130 osób. Zwieńczeniem tej strefy będzie basen letni na tarasie na wysokości 20 metrów, z którego goście zobaczą ponad koronami drzew panoramę Kielc.

- Prace przy budowie obiektu trwają już od maja, a zakończenie tej inwestycji planujemy na koniec przyszłego roku, więc mam nadzieję, że na Sylwestra będziemy mogli wpuścić pierwszych gości – podkreśla Bartosz Binkowski.

Baseny Tropikalne Binkowski Resort to w pełni prywatna inwestycja. Co prawda jej pomysłodawcy starają się o wsparcie unijne, ale na razie nie wiadomo czy je otrzymają, bo konkurs wciąż trwa i ich wniosek jest rozpatrywany.

Jedno jest pewne, zaraz po oddaniu tego obiektu do użytku, atrakcyjność turystyczna całego regionu świętokrzyskiego bardzo wzrośnie. – Sądzę, że każdy większy obiekt noclegowy musi szukać swojej wyjątkowości. Myślę, że taki pomysł jest rewelacyjny. Ten obiekt może przyciągnąć do Kielc około 200 tysięcy osób rocznie. Tego Kielcom dzisiaj brakuje – zaznacza w rozmowie z Onetem Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

onet.pl

MięsnyManiek
Gibony
Gibony
Posty: 18
Rejestracja: 17 mar 2016, o 12:50

Re: Takiego obiektu nie ma w całej Polsce.

Post autor: MięsnyManiek » 21 wrz 2017, o 07:03

całość wygląda interesująco, grzechem byłoby nie pojechać

Awatar użytkownika
Anaya
Gibony
Gibony
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2016, o 09:31

Re: Takiego obiektu nie ma w całej Polsce.

Post autor: Anaya » 10 paź 2017, o 07:58

Super coś jak Tropical Island w Niemczech [banan]

simonee
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 07:21

Re: Takiego obiektu nie ma w całej Polsce.

Post autor: simonee » 6 wrz 2018, o 08:07

Fantastyczne miejsce [uśmiech]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe Miejsca na Świecie”