Dlaczego konsumenci marihuany nie powinni palić bluntów

Wszystko o marihuanie, konopiach, cannabis, ganji, trawce, haszyszu, thc, luźne rozmowy.
Awatar użytkownika
kopiko
Gibony
Gibony
Posty: 46
Rejestracja: 1 sie 2016, o 05:34

Dlaczego konsumenci marihuany nie powinni palić bluntów

Post autor: kopiko » 9 lut 2018, o 10:45

Blunty to jedna z najbardziej popularnych metod konsumpcji marihuany. Palą się one wolniej niż jointy, ale czy są bezpieczne dla zdrowia? Jeśli pali się blunta raz na jakiś czas, to organizm nie powinien bardzo ucierpieć, jednak wiadomo, że palenie tytoniu nie jest korzystne dla zdrowia. Mimo swojej popularności, blunty są jednym z najmniej zdrowych sposobów spożywania konopi indyjskich.

Blunty vs Jointy


Bezpieczniejszą alternatywą dla bluntów są jointy. Są bezpieczniejsze, bo nie trzeba do nich dodawać tytoniu, a sam dym z konopi nie jest rakotwórczy. W przypadku bluntów, w płucach trzymany jest dym z tytoniu i dym z marihuany. Najbezpieczniejszą metodą przyjmowania konopi jest oczywiście waporyzacja, więc jeśli nadal palisz marihuanę – kup vaporizer i zacznij ją waporyzować.

Palacze papierosów zazwyczaj wypuszczają dym, kiedy tylko zostanie zaciągnięty do płuc. Pomimo tego palenie papierosów jest nadal głównym czynnikiem rozwoju raka płuc, a w przypadku bluntów dym ten jest przetrzymywany dłużej, niż podczas palenia papierosów.

Nawet bierne palenie tytoniu może być powiązane z powstawaniem raka płuc, a jest to tylko jedno z zagrożeń, które niesie za sobą palenie tytoniu. Naukowcy odkryli niedawno, że dodawanie tytoniu do marihuany powoduje mocniejsze uzależnienie od niej.

W badaniu z 2009 r. stwierdzono, że tytoń zwiększył skuteczność uwalniania THC aż o 45 procent, więc niektórzy mogą być bardziej skłonni do mieszania konopi z tytoniem.

Blunty są szkodliwe dla zdrowia


Niestety nie ma zbyt wielu badań dotyczących wpływu palenia bluntów na ludzkie zdrowie. Wiadomo jednak, że wdychanie dymu tytoniowego niesie za sobą szereg zagrożeń. Wkrótce jednak naukowcy z University of Cincinaty rozpoczną badania dotyczące wpływu palenia bluntów na młodych ludzi w Ameryce.

Jeśli zdrowie jest dla Ciebie ważne, rozważ przejście z bluntów na jointy, a najbezpieczniej będzie, kiedy zakupisz vaporizer. Już za 249zł można kupić vaporizer VapCap M, za 399zł można nabyć STORM’a, ale są oczywiście droższe i bardziej wydajne vapki, takie jak Pax 2, Pax 3, Crafty czy Mighty. Upewnij się również, że konsumujesz czyste zioło, nie zanieczyszczone cukrem lub innymi substancjami. Jeśli już jesteś konsumentem konopi, to dbaj o to, aby konsumpcja była jak najbardziej bezpieczna .

faktykonopne.pl

мαяι¢нυαикα
Gibony
Gibony
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2018, o 06:30

Re: Dlaczego konsumenci marihuany nie powinni palić bluntów

Post autor: мαяι¢нυαикα » 19 paź 2018, o 09:20

Palenie tytoniu nie jest zdrowe i szkodliwe, ale palenie marihuany również nie jest tak zdrowe chociaż na pewno lepsze niż fajki ,to syf i nie należy łączyć tego z naturalną marihuaną

Angela
Gibony
Gibony
Posty: 84
Rejestracja: 31 lip 2018, o 12:39

Re: Dlaczego konsumenci marihuany nie powinni palić bluntów

Post autor: Angela » 10 gru 2018, o 12:39

czyste zioło smakuje lepiej niż taka mieszanka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konopne Gawędy”