Wypadanie włosów

Wszystko co związane ze światem mężczyzn.
Awatar użytkownika
AnalKing
Gibony
Gibony

Wypadanie włosów

Post autor: AnalKing » 17 sie 2015, o 11:29

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest tzw. łysienie androgenowe (dotyczy około 95% przypadków), które uwarunkowane jest genetycznie. Za wszystkim stoi dihydrotestosteron (pochodna testosteronu). Nadwrażliwość nad dihydrotestosteron (która jest właśnie dziedziczna) powoduje pomniejszanie się mieszków włosowych. W ten sposób proces produkcji nowych włosów ulega opóźnieniu i w ostateczności zahamowaniu.

Kiedyś konsultowałem tę sprawę z dermatologiem. Jej zdaniem najskuteczniejszą metodą jest stosowanie terapii hormonalnej, które wymaga zażywania finasterydu (stosowanego również w leczeniu raka prostaty). Jednakże taka terapia jest dość kosztowna (około 150-200zł miesięcznie). Mi osobiście w ogóle finasteryd nie pomógł. Nawiasem mówiąc niektórzy próbują obejść system i załatwiają sobie recepty na leki na raka prostaty (cena jest kilku(nastokrotnie) niższa). Problem polega na tym, że takie leki zawierają o wiele większą dawkę finasterydu. Nie można ich też dzielić, bo finasteryd rozkłada się w środowisku kwasowym (po to właśnie ten lek jest powlekany). Ja w życiu jednak nie zdecydowałbym się dla ewentualnego odrostu włosów ryzykować swoje zdrowie przez ciągłe zażywanie lekarstwa na prostatę. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że trzeba taki lek zażywać… ciągle. Nie jest tak, że ta terapia się nagle skończy. Odstawienie leku spowoduje powrót wypadania włosów.

Inne przyczyny wypadania włosów stanowią raczej margines wszystkich przypadków. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy najpierw skonsultować się z dermatologiem. Niestety pewnie najlepiej zapisać się na prywatną wizytę, żeby był skłonny faktycznie zdiagnozować przyczynę (np. w przypadku tzw. łysienia telogenowego trzeba zrobić biopsję skóry głowy).

Różne typy wypadania włosów u mężczyzn

Zupełnie inaczej wygląda przypadek kogoś kto ma gęste włosy, które nagle zaczynają mu się przerzedzać, a np. mężczyzny, któremu zaczyna robić się na szczycie głowy tzw. „gniazdo”. Jeszcze innym przypadkiem jest kiedy ktoś ma bardzo przerzedzone i cienkie włosy. A jeszcze innym gdy jest się łysym jak kolano. Dlatego zanim podejmie się jakieś kroki to warto zastanowić się w czym tak naprawdę tkwi problem. Podstawowe przypadki opisałem poniżej.

Mam gęste włosy, które zaczęły wypadać

Jeżeli nastąpiło to nagle, to przyczyną może być zmiana diety, stres lub przebyta choroba. Jednakże jest to tak naprawdę najprostszy przypadek, bo w takiej sytuacji mamy wiele możliwości. Ja sugeruję zacząć od spróbowania zastosowania metod „domowych”. Ta, która cieszy się największą popularnością jest żółtko jajka zmieszane z oliwą z oliwek. Tak sporządzoną miksturę nakładamy na skórę głowy i zostawiamy na godzinę. Zabieg wystarczy powtarzać raz w tygodniu.

Inną metodą jest oczywiście zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Odnośnie tego jednak będę pisać nieco później. W każdym razie w porównaniu z metodą „żółtka” stosowanie kosmetyków będzie o wiele wygodniejsze.

Mam gęste włosy ale robią mi się zakola

Walka z zakolami raczej skazana jest na niepowodzenia. Można rozważyć metody jak w poprzednim akapicie („żółtko” lub kosmetyki przynajmniej pomogą spowolnić proces rozrostu zakoli). W sytuacji jak tutaj można też pokusić się o dobór odpowiedniej fryzury, która zakryje zakola. Więcej na ten temat tutaj.

Kod: Zaznacz cały

http://www.facetemjestem.pl/fryzury-dla-facetow-z-zakolami/
Mam przerzedzające się i cienkie włosy

To sytuacja, w której tak naprawdę można już powoli zacząć akceptować swoje łysienie. Oczywiście w grę wchodzą przeszczepy itp., ale to temat na osobny tekst (do którego nie jestem gotowy, bo ciężko pozyskać tutaj rzetelne informacje). Ja przez wiele lat wierzyłem, że przy takim stanie włosów mogę coś zdziałać. I mimo wszystko owszem, można coś zdziałać. Stosowanie kosmetyków na porost włosów (chyba używałem każdego jaki był na rynku) doprowadziło do tego, że nie wyłysiałem totalnie. Mogę teraz strzyc się na 1mm i jestem bardzo zadowolony z tego jak to wygląda (o wygodzie nie wspominając). Nie ma co w takiej sytuacji liczyć na to, że nagle będziemy mieć włosy jak modele. Konsensus jest taki, warto stosować produkty, które są dedykowane osobom z wypadającymi włosami, bo unikniemy totalnego wyłysienia. Przy czym trzeba zaakceptować fakt, że nasza fryzura będzie miała maksymalnie kilka milimetrów długości. Wiara w to, że uda nam się odzyskać czuprynę z młodości jest próżna.

Zresztą gdyby ktoś wynalazł preparat, który w 100% potrafi wyleczyć zaawansowane stadium łysienia, byłby pewnie jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Jestem łysy jak kolano

Nie każde kolano jest łyse. Poważniej mówiąc „Ty, który tu wchodzisz pożegnaj się z nadzieją”. W tym przypadku walka z łysiną jest naprawdę walką z wiatrakami. Oczywiście wchodzą w grę peruki albo przeszczep ale to już temat z zupełnie innej beczki.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że cykl ponownego wzrostu włosa trwa około 3 miesięcy. W związku z tym testując jakiś środek na porost włosów nie należy zaprzestawać kuracji wcześniej niż po 3 miesiącach. Ponadto bardzo istotną sprawą jest systematyczność, odstawienie preparatu nawet na jeden dzień może cofnąć całą kurację do początku.

facetemjestem.pl

Kotylion
Gibony
Gibony

Re: Wypadanie włosów

Post autor: Kotylion » 2 paź 2015, o 11:31

Dobrze wcierać kofeine!

Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Kontakt:

Post autor: Red » 7 paź 2015, o 23:18

Gówno można sobie wetrzeć a nuż ktoś odkryje gównianą rewolucję [lol_lol]
Te wszystkie szampony i inne preparaty nie działają.

vivivaldi
Gibony
Gibony

Post autor: vivivaldi » 9 paź 2015, o 10:40

jedynie przeszczep może cię uratować hahah :D

Buziaczek
Gibony
Gibony

Post autor: Buziaczek » 13 paź 2015, o 11:34

Za wypadanie włosów u mężczyzn odpowiadają hormony.

BladyMurzyn
Gibony
Gibony

Post autor: BladyMurzyn » 13 paź 2015, o 11:53

Ja mogę Ci polecić produkty biokapu z serii Anticaduta. Są do nich dołączone tabletki, wszystkie produkty razem dają piorunujący efekt :)

ilamam
Gibony
Gibony

Post autor: ilamam » 13 paź 2015, o 11:54

A próbowałeś?

BladyMurzyn
Gibony
Gibony

Post autor: BladyMurzyn » 13 paź 2015, o 11:56

oczywiście,polecam :)

StoneAlone
Gibony
Gibony

Post autor: StoneAlone » 22 paź 2015, o 11:15

Czytałem o szamponie Radical,jest dość popularny i działa,choć nie we wszystkich wypadkach.trzeba przetestować

Nekromantyczny
Gibony
Gibony

Post autor: Nekromantyczny » 23 paź 2015, o 10:14

Mam ten sam problem, najskuteczniejszy jest przeszczep, ale dopiero po 30 roku życia. Jest to metoda najtrwalsza. Można też próbować dietą dużo cynku i generalnie zdrowo, efekty już po 6 miesiącach są widoczne. Kosmetyki niewiele pomagają

Awatar użytkownika
Lukas
Gibony
Gibony

Post autor: Lukas » 27 paź 2015, o 11:41

Nie tylko przeszczep może pomóc,są środki które zapobiegają wypadanie ,ale trzeba być cierpliwym i dobrać je odpowiednio !

Awatar użytkownika
trolololo
Gibony
Gibony

Post autor: trolololo » 27 paź 2015, o 12:15

Gubienie włosów jest całkiem normalne,ale takie nadmierne może mieć podłoże hormonalne.Choroby tarczycy wpływają na wygląd i wypadanie włosów również zła dieta czy niedobór witamin,nie wspomnę tu o stresie.

Awatar użytkownika
Arnau
Gibony
Gibony

Post autor: Arnau » 28 paź 2015, o 11:43

Dokładnie,stres jest głównym wrogiem jeżeli chodzi o kondycję skóry,włosów czy paznokci

Awatar użytkownika
Yelowston
Gibony
Gibony

Post autor: Yelowston » 29 paź 2015, o 12:35

niedobór cynku

Awatar użytkownika
trolololo
Gibony
Gibony

Post autor: trolololo » 3 lis 2015, o 12:15

Kiedyś słyszałem,że specyfiki z zawartością pokrzywy mogą coś zdziałać na wypadania włosów

payika
Gibony
Gibony

Post autor: payika » 4 lis 2015, o 09:15

Ja słyszałam ostatnio od koleżanki że olej kokosowy jest bardzo dobry na wypadanie włosów :)

Koniokon
Gibony
Gibony

Post autor: Koniokon » 26 lis 2015, o 12:45

masaż głowy

Waszka
Gibony
Gibony

Post autor: Waszka » 27 lis 2015, o 12:28

Kofeina Pomaga!

Lolekol
Gibony
Gibony

Post autor: Lolekol » 22 gru 2015, o 11:57

Mi kiedyś wypadały ale sobie zrobiłem przeszczep włosów i teraz mam spoko wszystko jest na miejscu :)

Awatar użytkownika
Connor
Gibony
Gibony

Post autor: Connor » 8 sty 2016, o 11:48

chyba właśnie przeszczep może pomóc

Gienka44
Gibony
Gibony

Post autor: Gienka44 » 5 lut 2016, o 09:17

Teraz można kupić takie kosmetyki które naprawdę pomagają. [uśmiech]

Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Kontakt:

Post autor: Red » 7 lut 2016, o 09:00

Nic nie pomaga!! te wszystkie kosmetyki szampony są nic nie warte.

Azor
Gibony
Gibony

Post autor: Azor » 9 lut 2016, o 12:35

szampony czy inne specyfiki pomogą jeśli włosy wypadają np. z braku witamin, a nie z powodu genów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat Mężczyzn”