Kategoria na motor

Wasze wpadki i przypały oraz porady prawne.
Johann
Gibony
Gibony
Posty: 15
Rejestracja: 27 mar 2015, o 19:02

Kategoria na motor

Post autor: Johann »

Jakie trzeba mieć kategorie, by móc prowadzić motor? Nie mam szałowego, 125 cm jedynie. Musze mieć prawo jazdy kategorii A czy też wystarczy dowód osobisty, jak ma to miejsce z rowerami?
Awatar użytkownika
Lady Knife
Gibony
Gibony
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2015, o 19:56

Re: Kategoria na motor

Post autor: Lady Knife »

Przy takiej pojemności to w zupełności wystarczy Tobie prawo jazdy kategorii B, na wszystkie większe pojemności musisz mieć kategorię A.
Roztańczona
Gibony
Gibony
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2015, o 18:09

Re: Kategoria na motor

Post autor: Roztańczona »

A mając kategorię B muszę i tak robić cały kurs na A czy tylko mogę do egzaminu podejść?
Marcinek
Gibony
Gibony
Posty: 20
Rejestracja: 30 mar 2015, o 21:12

Re: Kategoria na motor

Post autor: Marcinek »

No mi to się wydaje, że przy tej pojemności wystarczy tylko B, a do większych normalnie A trzeba zrobić.
Awatar użytkownika
Mariolka
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 31 mar 2015, o 12:46

Re: Kategoria na motor

Post autor: Mariolka »

Ciekawe jakich jeszcze zmian w przepisach można się spodziewać :D
Awatar użytkownika
Marian
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 31 mar 2015, o 15:05

Re: Kategoria na motor

Post autor: Marian »

Uważam, że ostatnie zmiany związane z kategorią A były jak najbardziej trafne ;)
Konstanty
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 31 mar 2015, o 18:21

Re: Kategoria na motor

Post autor: Konstanty »

O tak oszczędzi to wielu kłopotów na drogach, młodsi ludzie nie bardzo powinni prowadzić mocne maszyny.
Lojalny
Gibony
Gibony
Posty: 17
Rejestracja: 27 mar 2015, o 18:18

Re: Kategoria na motor

Post autor: Lojalny »

Najlepsze jest to, że u nas każdy na motorze jeździ a mało kto ma prawko, ot wiejski paradoks. Ale i tak do na smerfy nie zajeżdżają to i nikt na tym nie wpada, więc formalnie wszystko jest jak należy. Było jednak u nas kilka wypadków, kilku chłopaków się nawet na tych motorynkach pozabijało, głównie ze względu na brawurę. Poniosło ich i tyle.
Awatar użytkownika
Marian
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 31 mar 2015, o 15:05

Re: Kategoria na motor

Post autor: Marian »

Poniosło czy nie poniosło - stracili życie przez głupotę. Możecie na mnie wieszać psy za to co napiszę, ale wydaje mi się, że jazda bez prawka w danej kategorii powinna być surowiej karana. Jak sie ktoś sam zabije to olać to, sam na to zapracował, gorzej jak taki schumacher zabije jeszcze kogoś...
ODPOWIEDZ