Kamień zbił szybę

Wasze wpadki i przypały oraz porady prawne.
Pablo
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 13 lut 2015, o 13:27

Kamień zbił szybę

Post autor: Pablo »

Witam serdecznie. Powiedzcie mi taką rzecz, co zrobić jak spod auta jadącego przede mną wystrzelił kamyczek i poszła mi szyba? Mam szansę na jakiekolwiek odszkodowanie czy po prostu mam pecha i robię naprawę na własny koszt?
Awatar użytkownika
Virus
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2015, o 19:13

Re: Kamień zbił szybę

Post autor: Virus »

Wydaje mi się, że nic z tego nie będzie a szybę musisz wymienić na własny koszt. Jak przecież udowodnisz komuś, że to spod jego auta wyleciał kamień?
BritishLord
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 15 lut 2015, o 21:47

Re: Kamień zbił szybę

Post autor: BritishLord »

Wbrew pozorom łatwo jest to udowodnić. Raz spod wywrotki strzelił kamień i mi szybę uszkodził. Od razu telefon na 997. Opisałem co i jak i policjanci zatrzymali wywrotę i mnie. Okazało się, że gość chlapacza nie miał i pewnie przez to poszedł kamień.
El torro
Gibony
Gibony
Posty: 17
Rejestracja: 16 lut 2015, o 11:59

Re: Kamień zbił szybę

Post autor: El torro »

Miałem podobną historię, z tym, że facet tirem zjechał na parking i tam mu o tym fakcie powiedziałem. Na szczęście w aucie mam kamerkę samochodową i dowód był niepodważalny. Po konsultacjach z jego szefem dostałem ponad 6 stówek na wymianę szyby. Zapłaciłem za nią nieco ponad 3 stówki i reszta dla mnie :)
Awatar użytkownika
Virus
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2015, o 19:13

Re: Kamień zbił szybę

Post autor: Virus »

No w sumie o kamerkach zapomniałem. To jest kolejny powód, by sobie takową kupić. Myślę, że jeszcze w tym tygodniu trzeba dokonać zakupu.
Pablo
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 13 lut 2015, o 13:27

Re: Kamień zbił szybę

Post autor: Pablo »

Virus moja po raz pierwszy od wielu miesięcy została w domu i nie mam tego nagranego :/
El torro
Gibony
Gibony
Posty: 17
Rejestracja: 16 lut 2015, o 11:59

Re: Kamień zbił szybę

Post autor: El torro »

Ciężko będzie udowodnić całą sytuację, jeżeli sprawa nie była załatwiana od razu.
ODPOWIEDZ