Kradziony telefon

Wasze wpadki i przypały oraz porady prawne.
Awatar użytkownika
Sabcia
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2015, o 22:34

Kradziony telefon

Post autor: Sabcia »

Hejka. Mam taki mały problem i chciałabym się Was poradzić. Kilka tygodni temu w tramwaju znalazłam telefon. Nie był to co prawda szczyt technologii, lecz na pewno był lepszy od mojego. Nie znalazłam nigdzie karty sim, więc nie miałam jak kogokolwiek powiadomić o znalezieniu tego telefonu. Użytkowałam go sobie jakiś czas i ostatnio jak mnie smerfy spisywały to sprawdzili telefon. Okazało się, że był zgłoszony jako kradziony.
Co mi teraz może za to grozić? To ja dostanę pajdę za kradzież?
Awatar użytkownika
MichaU
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2015, o 22:56

Re: Kradziony telefon

Post autor: MichaU »

Za kradzież to raczej nie, bardziej za paserkę.
Awatar użytkownika
hahans
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2015, o 21:42

Re: Kradziony telefon

Post autor: hahans »

Ewentualnie przywłaszczenie, skoro telefon znalazłaś i go nie oddałaś. To, że był kradziony to po prostu Twój pech.
Awatar użytkownika
Dzban
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 30 sty 2015, o 19:40

Re: Kradziony telefon

Post autor: Dzban »

Sabcia i jak się sprawa skończyła? Aż mnie to ciekawi bo moja głupkowata siostra ma podobny problem :/
Awatar użytkownika
Kibol
Gibony
Gibony
Posty: 27
Rejestracja: 30 sty 2015, o 22:35

Re: Kradziony telefon

Post autor: Kibol »

Gratuluję. Jak wpada Ci w łapki jakiś telefonik to od razu go puszczasz dalej za kasę by się pozbyć problemu. Za niewiedzę trzeba płacić. Teraz jedynie musisz kombinować, by iść na warunkowe umorzenie jeżeli da rade. Jak nie to próbuj dobrowolnego poddania się karze.
Awatar użytkownika
Dzban
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 30 sty 2015, o 19:40

Re: Kradziony telefon

Post autor: Dzban »

No moja siostra na to nie wpadła, po prostu go użytkowała i tyle.
Awatar użytkownika
Jenny
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 7 lut 2015, o 17:55

Re: Kradziony telefon

Post autor: Jenny »

Ja byłam w odwrotnej sytuacji, w pociągu ktoś ukradł mi telefon i co najlepsze, odnalazł się kilkaset kilometrów od miejsca gdzie go utraciłam. Dostałam go po dwóch tygodniach. Cieszę się, że do mnie wrócił bo miałam tam dużo osobistych zdjęć i kontaktów.
ODPOWIEDZ