Za stłuczkę traci się prawko?

Wasze wpadki i przypały oraz porady prawne.
Awatar użytkownika
Katya
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2015, o 19:48

Za stłuczkę traci się prawko?

Post autor: Katya »

Pytanie mam. Dzisiaj mój brat miał stłuczkę ze swojej winy i gliniarze zabrali mu prawko. Wiecie może, czy to jest legalne? Przecież prawko się zabiera, jak nazbieramy za dużo punktów lub jedziemy po alko.
Awatar użytkownika
Jakubusiek
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2015, o 19:43

Re: Za stłuczkę traci się prawko?

Post autor: Jakubusiek »

A myślałem, że tylko ja to przerabiałem. Zagapiłem się na krzyżówce i wjechałem na czerwonym, uderzając w busa. Szkody nie były duże, jednakże mi prawko zabrali uzasadniając to stworzeniem poważnego zagrożenia i skierowali sprawę do sądu.
Awatar użytkownika
Hudy
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 16 sty 2015, o 20:50

Re: Za stłuczkę traci się prawko?

Post autor: Hudy »

Jakubusiek a jakbyś w tym czasie ściągnął też pieszego z przejścia to też byś mówił, że się tylko zagapiłeś? Tutaj się nie dziwię, że prawko zabrali. Szkoda tylko, że w większości przypadków sądy oddają te prawka, bo sporo osób nie zasługuje na to, by je mieć.
Awatar użytkownika
Arturro
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2015, o 18:13

Re: Za stłuczkę traci się prawko?

Post autor: Arturro »

Mimo, że nie jestem zwolennikiem milicji to uważam, że dobrze zrobili w Twoim wypadku Jakubusiek. Przez takie błędy dużo osób ginie na drogach i trzeba z tym walczyć. Dwa lata temu dostałem strzała w swoje drzwi na krzyżówce, bo motocykliście nie chciało się hamować przed światłami. U mnie skończyło się 'tylko' na złamaniach, on z tego nie wyszedł. Jak widać, po coś te czerwone światło jest włączane.
Awatar użytkownika
Jakubusiek
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2015, o 19:43

Re: Za stłuczkę traci się prawko?

Post autor: Jakubusiek »

Nie musicie nie za to tutaj słownie linczować. Stało się i tyle. Najważniejsze z tego wszystkiego jest to, że się nic nikomu nie stało a i ja z tego wnioski wyciągnąłem i to dość kosztowne.
Awatar użytkownika
Katya
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2015, o 19:48

Re: Za stłuczkę traci się prawko?

Post autor: Katya »

W sumie okazuje się, że mogli tak zrobić. Dzwonili już dzisiaj do niego w sprawie przesłuchania bo sprawę chcą do sądu skierować po weekendzie. Szybko. A po takiej stłuczce wiecie może, co go może czekać?
Awatar użytkownika
Jakubusiek
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2015, o 19:43

Re: Za stłuczkę traci się prawko?

Post autor: Jakubusiek »

Mi zabrali prawko na trzy miesiące i miałem grzywnę do zapłaty, aż tysiaczka :/
Awatar użytkownika
Wirtualny
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2015, o 23:01

Re: Za stłuczkę traci się prawko?

Post autor: Wirtualny »

A jak nie masz AC to auto naprawiasz z własnych pieniędzy?
Awatar użytkownika
Pillot
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2015, o 12:37

Re: Za stłuczkę traci się prawko?

Post autor: Pillot »

Zgadza się, dlatego tyle rozbitych autek jest na allegro. Przerabiałem to ostatnio i nie powiem, trochę kosztowna zabawa :/
ODPOWIEDZ