Przyciemniane szyby.

Wasze wpadki i przypały oraz porady prawne.
Awatar użytkownika
Eloziom
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 11 sty 2015, o 10:46

Przyciemniane szyby.

Post autor: Eloziom »

Jak to jest z przyciemnianymi szybami? Mam w swoim golfie przyciemniane szyby z przodu i ostatnio podczas kontroli gliniarze zabrali mi dowód. W sumie zastanawiam się, czy mieli do tego prawo. Ktoś z Was coś wie na ten temat? Można czy nie można?
Awatar użytkownika
Kinga
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 11 sty 2015, o 10:37

Re: Przyciemniane szyby.

Post autor: Kinga »

Zrobili to zgodnie z prawem. Szyby przednie boczne i czołowa nie mogą być przyciemniane. Przepuszczalność światła musi wynosić minimum 70%, przy czym zwykła szyba niczym nieoklejona ma ją na poziomie ok 80%.
Awatar użytkownika
Loozak
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2015, o 22:58

Re: Przyciemniane szyby.

Post autor: Loozak »

A jak to jest, że u mnie dowód zabrał diagnosta podczas przeglądu? To też jest zgodne z prawem? Nie wydaje mi się, no ale nic mi nie zostało innego jak wziąć pokwitowanie.
Awatar użytkownika
Topola
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 7 sty 2015, o 21:27

Re: Przyciemniane szyby.

Post autor: Topola »

Od jakiegoś czasu diagnosta może zabrać dowód podczas przeglądu. W sumie jestem w stanie to zrozumieć. Z przyciemnianymi szybami po zmroku jesteś w stanie o wiele mniej zauważyć co prowadzi bardzo łatwo do wypadku.
Awatar użytkownika
Eloziom
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 11 sty 2015, o 10:46

Re: Przyciemniane szyby.

Post autor: Eloziom »

Byłem dzisiaj na przeglądzie i faktycznie mi nie podbili. Gościu mi mówił, że są za ciemne i nie ma opcji, by ktokolwiek się pod tym podpisał. Co mam więc teraz z tymi szybami zrobić?
Awatar użytkownika
GreenMan
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 12 sty 2015, o 18:11

Re: Przyciemniane szyby.

Post autor: GreenMan »

Ziomuś przerabiałem to i powiem tylko tyle. Czeka Cię trochę zabawy ze skrobaniem folii z szybek. Tylko w ten sposób będziesz w stanie uzyskać przegląd. Jedyne szyby przyciemniane jakie mogą być to te dymione.
Awatar użytkownika
Soldat
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 12 sty 2015, o 18:59

Re: Przyciemniane szyby.

Post autor: Soldat »

A myślałem, że tylko ja to przerabiałem. Kupiłem autko i w pierwszym tygodniu mnie shaltowali i od razu musiałem zdzierać folię. Po czterdziestu minutach odzyskałem dowód.
Awatar użytkownika
hahans
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2015, o 21:42

Re: Przyciemniane szyby.

Post autor: hahans »

A jak to jest z szybami, które już fabrycznie są przyciemnione?
Awatar użytkownika
Pillot
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2015, o 12:37

Re: Przyciemniane szyby.

Post autor: Pillot »

Fabrycznie są zazwyczaj okopcone a nie oklejone i mają dopuszczalną przepuszczalność.
ODPOWIEDZ