Wilgoć w samochodzie

Różne patenty i wasze robótki.
Awatar użytkownika
Jenny
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 7 lut 2015, o 17:55

Wilgoć w samochodzie

Post autor: Jenny »

Mam taki problem, że w aucie rodziców, z którego często korzystam, jest bardzo dużo wilgoci. Nie wiem skąd się ona bierze, lecz po kilku dniach nieużytkowania jest wewnątrz taki smród wilgoci, że aż się jeździć nie chce. Jak się można tego problemu pozbyć?
Rybka
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 7 lut 2015, o 20:48

Re: Wilgoć w samochodzie

Post autor: Rybka »

Auto nie było po żadnej powodzi? Jeżeli nie to należy sprawdzić, czy gdzieś któraś uszczelka od okien czasem nie działa tak jak trzeba. Dopóki nie usuniesz przyczyny to za skutek nie ma się co brać. Jak się z tym uporasz to porozkładaj na noc w aucie gazety, takie zwykłe papierowe - doskonale wciągną wilgoć.
Awatar użytkownika
Jenny
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 7 lut 2015, o 17:55

Re: Wilgoć w samochodzie

Post autor: Jenny »

Na razie nie próbowałam sprawdzić, co za tym stoi, ale po nocy w samochodzie gazety są jakby wyciągnięte z rzeki. Trzeba dalej autko osuszyć :D
Ferdek
Gibony
Gibony
Posty: 20
Rejestracja: 7 lut 2015, o 20:22

Re: Wilgoć w samochodzie

Post autor: Ferdek »

Ciągłe osuszanie Tobie nic nie da. Sprawdź uszczelki, bo to może być przyczyną. Miałem kiedyś starego fiata i tam miałem podobnie. Okazało się, że od drzwi pasażera uszczelki trzymały się na słowo honoru. Po ich wymianie problem ustał.
Awatar użytkownika
Jenny
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 7 lut 2015, o 17:55

Re: Wilgoć w samochodzie

Post autor: Jenny »

Przyczyna znaleziona. Walnięta była uszczelka od szyberdachu i tam przez podsufitkę wszędzie woda się lała podczas deszczu. Koszt naprawy to 30 zł i problem rozwiązany :D
Awatar użytkownika
Grzegorz
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2015, o 13:14

Re: Wilgoć w samochodzie

Post autor: Grzegorz »

Jenny no i teraz musisz bardzo dobrze auto wysuszyć, inaczej będziesz miała poważny problem. Jak wilgoć zawita na stałe to zobaczysz, co się będzie działo za kilka miesięcy, jak wszystko zacznie wewnątrz gnić.
ODPOWIEDZ