Ceny paliw najniższe od ponad 3 lat

Gawędy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Nemesis
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2014, o 12:05

Ceny paliw najniższe od ponad 3 lat

Post autor: Nemesis »

Na stacjach benzynowych tankujemy najtaniej od ponad 3 lat. To efekt pikujących cen ropy naftowej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ceny na stacjach są dziś najniższe od marca 2011 r. - litr benzyny 95 kosztuje średnio 5,10 zł, a oleju napędowego - 5,02 zł - podaje firma e-petrol.pl analizująca rynek paliw. Analitycy oceniają, że wkrótce spadną one poniżej 5 zł. Wzrosłą jedynie cena LPG - za litr tego paliwa zapłacimy średnio o 2 gr. więcej niż w ubiegłym tygodniu - 2,57 zł.

- W przypadku oleju napędowego może się to stać w ciągu tygodnia, dwóch, a "95" - kilku tygodni - mówi Jakub Bogucki z e-petrol.pl. Zaś Urszula Cieślak z firmy BM Reflex uważa, że ON tak stanieje być może już pod koniec tego tygodnia. Jednak mowa o cenach średnich, a więc na części stacji już teraz płacimy mniej niż 5 zł.

Najtańszy olej napędowy można kupić w województwie śląskim, a najdroższy w zachodniopomorskim. Najniższe ceny benzyny zanotowano w województwie małopolskim. Również w przypadku autogazu najmniej za paliwo to zapłacimy w województwie małopolskim. Najdrożej jest w województwie kujawsko-pomorskim.



wp.pl
Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 450
Rejestracja: 14 paź 2012, o 20:00
Kontakt:

Re: Ceny paliw najniższe od ponad 3 lat

Post autor: Red »

Ciekawe jak długo.
Jako administrator forum Polecam sklep z nasionami marihuany THC-THC.COM, ich biuro obsługi klienta znajduje się w Hiszpanii, przez co są Najbezpieczniejszym sklepem w PL.
Awatar użytkownika
Krystek
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 6 sty 2015, o 19:12

Re: Ceny paliw najniższe od ponad 3 lat

Post autor: Krystek »

Tendencja spadkowa utrzymuje się w dalszym ciągu. Mam dziwne wrażenie, że za dwa-trzy miesiące ceny znowu w górę pójdą:)
Awatar użytkownika
Eloziom
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 11 sty 2015, o 10:46

Re: Ceny paliw najniższe od ponad 3 lat

Post autor: Eloziom »

Co z tego, że ceny paliw spadają, skoro wszystko inne idzie w górę? Ubezpieczenie OC, części samochodowe, koszty napraw. Wszystko się rekompensuje.
Awatar użytkownika
Katya
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2015, o 19:48

Re: Ceny paliw najniższe od ponad 3 lat

Post autor: Katya »

Dzisiaj tankowałam za jedyne 4,1 zł. Szok. Oby tak dalej, to zejdziemy poniżej 4 zł za litr. Minie trochę czasu i będziemy prawie darmo jeździli autami.
Awatar użytkownika
Clint_E
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2015, o 21:48

Re: Ceny paliw najniższe od ponad 3 lat

Post autor: Clint_E »

Pobijecie to? 4,05 za ON :)
Awatar użytkownika
Ziemniak
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2015, o 22:31

Re: Ceny paliw najniższe od ponad 3 lat

Post autor: Ziemniak »

Cena naprawdę fajna. W Warszawie ostatnio tankowałem po 4,47 to i tak mi się tanio wydawało.
ODPOWIEDZ