Medycyna naturalna

Gawędy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Profesor
Gibony
Gibony
Posty: 35
Rejestracja: 24 kwie 2015, o 21:39

Medycyna naturalna

Post autor: Profesor »

Co sądzicie o medycynie naturalnej? Czy w Waszej ocenie ta forma ma szansę wpłynąć na nasze zdrowie bardziej niż stosowanie farmaceutyków? W czym widzicie największy potencjał?
Młody072
Gibony
Gibony
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 06:40

Re: Medycyna naturalna

Post autor: Młody072 »

Ludzie kiedyś nie brali tabletek i jakoś potrafili żyć, więc jakoś ta medycyna naturalna myślę, że jest w stanie nam pomóc.
Awatar użytkownika
Profesor
Gibony
Gibony
Posty: 35
Rejestracja: 24 kwie 2015, o 21:39

Re: Medycyna naturalna

Post autor: Profesor »

Cóż, widzę, że zagadnienie medycyny naturalnej coś się tutaj słabo przyjęło a szkoda, bo chciałbym na ten temat przedyskutować w szerszym gronie.
Młody072
Gibony
Gibony
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 06:40

Re: Medycyna naturalna

Post autor: Młody072 »

Może po prostu nie chcą się wypowiadać o tematach, z którymi nie mają styczności?
Zezol
Gibony
Gibony
Posty: 25
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 20:21

Re: Medycyna naturalna

Post autor: Zezol »

Tyle się słyszy o tym, jakie to ludzie problemy mają przez tę medycynę, nie wiem czy pamiętacie przypadek 6latki, która zmarła z wycieńczenia, bo wioskowy szaman czymś ją faszerował?
Awatar użytkownika
Wyspiara
Gibony
Gibony
Posty: 53
Rejestracja: 24 kwie 2015, o 23:15

Re: Medycyna naturalna

Post autor: Wyspiara »

Zezol ale tutaj była skrajna głupota rodziców i szamana. Znam kilka przypadków, że tylko medycyna naturalna była w stanie pomóc tam, gdzie lekarze nie dawali szans. Coś musi być na rzeczy, inaczej nie byłaby tak popularna.
Awatar użytkownika
AndrzejUspokójSie
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 20:50

Re: Medycyna naturalna

Post autor: AndrzejUspokójSie »

Mnie to wszystko jakoś nie przekonuje. Ktoś wcześniej napisał, że ludzie się tak leczyli i żyli. No nie powiem, bardzo trafny argument. Moje pytanie więc brzmi: jaka była średnia wieku ludzi 50 i 25 lat temu a teraz?
Awatar użytkownika
Profesor
Gibony
Gibony
Posty: 35
Rejestracja: 24 kwie 2015, o 21:39

Re: Medycyna naturalna

Post autor: Profesor »

Ludzie dłużej żyją, bo udało się zwalczyć wiele chorób i to niekoniecznie dzięki nowoczesnym lekarstwom. Nie wiem jak Wy, ale ja tam w medycynie naturalnej upatruję coraz większy potencjał.
GrzechuGrzech
Gibony
Gibony
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2015, o 12:56

Re: Medycyna naturalna

Post autor: GrzechuGrzech »

Myślę, że medycyna naturalna powinna być równie wazna jak farmakologia. Coraz więcej roślin jest docenianych i stosowanych w leczeniu chorób przewlekłych jako pełnoprawny lek.
TSUNAMI
Gibony
Gibony
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 12:17

Re: Medycyna naturalna

Post autor: TSUNAMI »

najprostszą metodą złagodzenia bólu jest sięgnięcie po tabletkę przeciwbólową,która nie zawsze skutkuje.Niekonwencjonalne metody leczenia jakimi są medycyna naturalna eliminują przyczyny jak i objawy istniejącej choroby. Przez ten stan rzeczy z wieloma chorobami medycyna klasyczna po prostu sobie nie radzi. Po za tym leki przeciwbólowe często są uzależniające i zagrażają życiu,występują skutki uboczne czego nie ma przy metodzie naturalnej.Nasze babcie leczyły domowymi sposobami i niektóre do dziś są stosowane przy przeziębieniu np.

Naturalne metody leczenia bólu:
-Akupunktura
-Akupresura
-Elektroterapia
-Kinezyterapia
-Termoterapia
-Krioterapia
-Masaż
-Terapia manualna
-Zioła
Begonia
Gibony
Gibony
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2016, o 11:33

Re: Medycyna naturalna

Post autor: Begonia »

Zawsze warto spróbować.
ODPOWIEDZ