Działka rekreacyjna

Gawędy o wszystkim i o niczym.
Siwek
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2015, o 10:19

Działka rekreacyjna

Post autor: Siwek »

Ktoś z Was posiada może działkę rekreacyjną? Mam możliwość kupić działeczkę, lecz kilka rzeczy mi nie pasuje i być może ktoś z Was mnie oświeci.
Złomek
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 28 mar 2015, o 11:05

Re: Działka rekreacyjna

Post autor: Złomek »

Fajnie by było, jakbyś napisał co to są za konkretne pytania, bo tak z kosmosu to nie wiemy o co tobie kaman.
Mam działkę już od wielu lat i na różnych procedurach to oblatany jestem, bo w zarządzie stowarzyszenia jestem.
Awatar użytkownika
Lady Knife
Gibony
Gibony
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2015, o 19:56

Re: Działka rekreacyjna

Post autor: Lady Knife »

Też mam działkę i jedyne o czym muszę pamiętać to roczna opłata i co pół roku za wodę. Nie wiem jakie inne problemy można mieć na działeczce, ale z chęcią poczytam :D
Siwek
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2015, o 10:19

Re: Działka rekreacyjna

Post autor: Siwek »

No to jak to jest z tymi opłatami oraz czy działka jest moją własnością cz też jest cały czas własnością stowarzyszenia a płacę komuś za odstąpienie praw do niej? No i jak rozliczane są media, prąd i woda?
Złomek
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 28 mar 2015, o 11:05

Re: Działka rekreacyjna

Post autor: Złomek »

Teren cały czas jest własnością stowarzyszenia, którego powinieneś być członkiem. Opłaty to za użytkowanie są, u mnie to jest bodajże 6 stówek rocznie oraz za prąd i wodę wedle wskazań liczników. Jak od kogoś "kupujesz" to płacisz tzw. odstępne, bo nikt Ci nie może sprzedać coś co nie jest jego.
Awatar użytkownika
Lady Knife
Gibony
Gibony
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2015, o 19:56

Re: Działka rekreacyjna

Post autor: Lady Knife »

Chciałam to samo napisać, ale widzę, że mnie Złomek wyprzedził. Coś duże macie te opłaty roczne, u nas to jest 350 zł rocznie i tyle.
Awatar użytkownika
Teresia
Gibony
Gibony
Posty: 20
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 21:52

Re: Działka rekreacyjna

Post autor: Teresia »

Sporo zależy zapewne od lokalizacji i powierzchni działki, u mnie opłaty to prawie 900 złotóweczek rocznie.
Begonia
Gibony
Gibony
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2016, o 11:33

Re: Działka rekreacyjna

Post autor: Begonia »

Fajna sprawa. [uśmiech]
ODPOWIEDZ