Mieszkanie - kupno czy wynajem?

Gawędy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Jenny
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 7 lut 2015, o 17:55

Mieszkanie - kupno czy wynajem?

Post autor: Jenny »

Co w Waszej ocenie jest korzystniejsze, wynajmowanie mieszkania czy też może jego kupno? Jakieś argumenty za i przeciw bym poprosiła :)
Awatar użytkownika
Uncle Joe
Gibony
Gibony
Posty: 27
Rejestracja: 7 lut 2015, o 13:27

Re: Mieszkanie - kupno czy wynajem?

Post autor: Uncle Joe »

Jak masz zdolność to kupno - spłacasz przynajmniej swoje. Po latach możesz zrobić z tym co zechcesz i nie masz obawy, że ktoś Ci umowę najmu wypowie bez powodu i da czas na wyprowadzkę dajmy na to tydzień :D
Awatar użytkownika
Pinky
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 7 lut 2015, o 12:26

Re: Mieszkanie - kupno czy wynajem?

Post autor: Pinky »

Z jednej strony fajnie mieć swoje mieszkanie, z drugiej jednak zyskujemy pewną niezależność i możemy się przeprowadzać gdzie chcemy i kiedy chcemy.
Ferdek
Gibony
Gibony
Posty: 20
Rejestracja: 7 lut 2015, o 20:22

Re: Mieszkanie - kupno czy wynajem?

Post autor: Ferdek »

Podstawowe pytanie czy masz zdolność kredytową. Teraz o nią jest dość ciężko, trzeba mieć wkład własny :/
Pablo
Gibony
Gibony
Posty: 19
Rejestracja: 13 lut 2015, o 13:27

Re: Mieszkanie - kupno czy wynajem?

Post autor: Pablo »

Teraz aby kupić mieszkanie na kredyt musisz mieć10% wkładu własnego. Jeżeli tego nie masz, to o kredycie możesz zapomnieć. Jednak wiadomo, że jak płacić to już za swoje a nie za czyjeś.
Norbi
Gibony
Gibony
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:40

Re: Mieszkanie - kupno czy wynajem?

Post autor: Norbi »

Też jestem za tym, by kupić. Przynajmniej wiem, że to jest moje i nikt ( poza bankiem) mi tego nie zabierze. Mogę tam robić co chcę - mam ochotę pomalować ściany to maluję. Chcę zmienić płytki to zmieniam. Nie muszę się nikogo o nic pytać i tyle.
Jorguś
Gibony
Gibony
Posty: 17
Rejestracja: 19 lut 2015, o 10:47

Re: Mieszkanie - kupno czy wynajem?

Post autor: Jorguś »

Wynajmowanie mieszkania jest dużą stratą gotówki, płaci się jak za raty kredytu jak nie więcej.
ODPOWIEDZ