Czas na remont :)

Gawędy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Fejsik
Gibony
Gibony
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2015, o 12:19

Czas na remont :)

Post autor: Fejsik »

Postanowiłem wreszcie coś w domu zrobić i wpadł mi do głowy pomysł, by zrobić sobie podwieszane sufity i ściany z regipsów, by ukryć krzywiznę ścian. Nie wiem tylko co będzie lepsze, robienie regipsów na klej czy na stelażu ? Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej materii i by się podzielił?
Awatar użytkownika
Poryta
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 7 lut 2015, o 21:27

Re: Czas na remont :)

Post autor: Poryta »

Zdecydowanie klej. Łatwo jest wszystko ułożyć no i przede wszystkim jest taniej :) A zabawy ze stelażem masz sporo.
Awatar użytkownika
Trucker
Gibony
Gibony
Posty: 20
Rejestracja: 6 lut 2015, o 23:45

Re: Czas na remont :)

Post autor: Trucker »

Poryta widać, że nie do końca wiesz o czym mówisz. Od kleju się już odchodzi, z racji tego, że łatwo jest mimo wszystko skrzywić ścianę. Klejenie wiąże się także z ryzykiem, iż klej nie będzie trzymał i regips puści. Wówczas jest trochę zabawy z tym, by to naprostować. Robiąc na stelażu cały czas kontrolujesz sytuację i nie martwisz się o takie detale.
Awatar użytkownika
Pinky
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 7 lut 2015, o 12:26

Re: Czas na remont :)

Post autor: Pinky »

Mam porównanie między tymi dwoma metodami. Jeden pokój fachowcy robili na klej a jeden na stelażu. Na stelażu wszystko perfekcyjnie, na kleju widać nierówności, co wygląda bardzo nieestetycznie.
Awatar użytkownika
Poryta
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 7 lut 2015, o 21:27

Re: Czas na remont :)

Post autor: Poryta »

Widać jakich macie fachowców. U mnie wszystkie pokoje były robione na klej i wszystko wygląda perfekcyjnie:)
Awatar użytkownika
Trucker
Gibony
Gibony
Posty: 20
Rejestracja: 6 lut 2015, o 23:45

Re: Czas na remont :)

Post autor: Trucker »

A jak dojdzie do zawilgocenia ścian to zobaczysz jakie będą efekty.
koora
Gibony
Gibony
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2016, o 00:54

Re: Czas na remont :)

Post autor: koora »

ja bez podwieszanego dalam radę, poza tym podobno- niemodne. A co do trwalosci i sensownosci materiałów warto podpytac w skladzie budowlanym ja kupując tam dostalam cenne porady i zmieniłam niektóre pomysly ..
Awatar użytkownika
szeryf
Gibony
Gibony
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2016, o 11:32

Re: Czas na remont :)

Post autor: szeryf »

Najlepiej to wyrównać ściany bez użycia tych materiałów zastąpić je czym innym i tyle...
Begonia
Gibony
Gibony
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2016, o 11:33

Re: Czas na remont :)

Post autor: Begonia »

Konkretnie [uśmiech]
ODPOWIEDZ