Dom czy mieszkanie?

Gawędy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Eusebio
Gibony
Gibony
Posty: 21
Rejestracja: 16 sty 2015, o 19:32

Dom czy mieszkanie?

Post autor: Eusebio »

Pewnie w najbliższym czasie trzeba będzie się wyprowadzić od rodziców i zacząć w pełni żyć na własny rachunek. Zastanawiam się jednak, co jest korzystniejsze, mieć dom czy mieszkanie? Jak Wy uważacie? Nie wiem za bardzo jak ma się tutaj sprawa kosztów utrzymania, dlatego za wszelkie wskazówki byłbym niezmiernie wdzięczny.
Awatar użytkownika
Jakubusiek
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2015, o 19:43

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Jakubusiek »

Wszystko zależy od tego jakie masz wymagania. Wiadomo, że małe mieszkanie będzie generowało znacznie mniejsze koszta niż potężny dom. Wszystko jednak zależy od Twoich możliwości finansowych, teraz trochę się zmienia z kredytami hipotetycznymi i trzeba mieć trochę zapasu.
Awatar użytkownika
Ella
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2015, o 22:07

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Ella »

Eusebio ja Tobie powiem tak. W przypadku takiego domu jak mój, czyli 110 metrów kwadratowych samo ogrzewanie wychodzi mi w skali roku około dwóch tysięcy. Koszty prądu i wody to oczywiście sprawa bardzo indywidualna, jednakże u mnie łącznie to wychodzi ze dwie stówki na miesiąc. Nie płacę jednak żadnego czynszu tylko raz do roku podatek od nieruchomości i tyle.
Awatar użytkownika
LeMans
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2015, o 19:13

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: LeMans »

Mi tam bardziej odpowiada mieszkanie. O nic się nie muszę martwić. Remonty to problem spółdzielni, dzięki czemu moje osiedle się zmienia z roku na rok w coraz piękniejsze i bardziej zadbane. W przypadku domku musisz wszystko robić samodzielnie i ze swojej kieszeni.
Awatar użytkownika
Huhusia
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2015, o 20:11

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Huhusia »

Kilka lat mieszkałam w bloku, teraz mieszkam w małym domku na wsi. Różnica jest kolosalna. Dom to jednak obowiązki, w zakresie dużo większym niż ma to miejsce w przypadku mieszkania. Odśnieżanie, remonty i naprawy, ogrzewanie - to wszystko spoczywa na naszej głowie i nikt raczej nas w tym nie wyręczy. Na korzyść domku przemawia niewątpliwie możliwość posiadania ogródka i niezależność od sąsiadów.
Awatar użytkownika
Holender
Gibony
Gibony
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2015, o 09:57

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Holender »

A u mnie na odwrót, kiedyś mieszkałem w domku, wolałem go jednak zamienić na duże mieszkanie. Jestem po prostu za leniwy, by w zimie wstawać i odśnieżać chodnik, kosić co dwa tygodnie trawę czy też robił inne rzeczy. Mając mieszkanie nie martwię się dosłownie o nic. Coś się zepsuje? Dzwonię do zarządcy. Czuję się też bezpieczniej, mam zaufanych sąsiadów, którzy od razu reagują gdy ktoś obcy kręci się po okolicy.
Awatar użytkownika
Wirtualny
Gibony
Gibony
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2015, o 23:01

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Wirtualny »

Oj marzy mi się domek, nie ma jednak na razie na to kasy.
koora
Gibony
Gibony
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2016, o 00:54

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: koora »

my sie wpakowalismy w mały domek, ale okazalo sie, ze przerosły nas nieco sprawy remontu, jak z malowaniem, podlogami dalismy sobie rade, tak z hudraulika było juz gorzej ale sąsiad okazal się byc pomocnym.
ODPOWIEDZ