Jakieś opinie o sklepie g**********?

Gawędy o wszystkim i o niczym.
Wilku xD
Gibony
Gibony
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2020, o 17:04

Jakieś opinie o sklepie g**********?

Post autor: Wilku xD »

Szperałem w necie i znalazłem sklep z nasionami g**********, macie jakieś opinie, doświadczenia związane z tym sklepem. Reklamują się jako nr1.
Awatar użytkownika
Kali
Gibony
Gibony
Posty: 68
Rejestracja: 2 paź 2014, o 07:29

Re: Jakieś opinie o sklepie g**********?

Post autor: Kali »

Widzę że nikt nic nie pisze, to może ja coś napiszę o tym sklepie. Może nie będzie to opinia z zakupów, ale są to ważne rzeczy, czy w ogóle robić tam zakupy, bo:

Po 1.
Sklep ten to totalna amatorka, gdyż jest zrobiony na polskim serwerze. A zgodnie z Polską ustawą inwigilacyjną, żeby pobrać dane z serwerów, które się znajdują w Polsce nie trzeba mieć praktycznie żadnych podstaw, czy też nakazów sądu. Po prostu zainteresowane służy piszą do firmy hostingowej, która obsługuje sklep i dostają od nich dane w postaci kopi zapasowych. A dane w jakiej firmie hostingowej ma dany sklep wykupiony serwer są ogólnie dostępne dla każdego w publicznej bazie whois. Jak komuś się nie chce szukać to zostało to pokazane w tym temacie: https://forum.haszysz.info/viewtopic.php?f=8&t=842

Po 2.
Natrafiłem na temat w którym użytkownicy zauważyli że w tym sklepie są sprzedawane stare nasion, które nie są już produkowane przez producentów od wielu lat https://growenter.com/viewtopic.php?t=3554

To tyle z mojej strony!
Awatar użytkownika
London
Gibony
Gibony
Posty: 11
Rejestracja: 2 lis 2015, o 11:23

Re: Jakieś opinie o sklepie g**********?

Post autor: London »

Rynek konopny w polszy zszedł na psy. W tej chwili ponad 80% nowych sklepów jak i tych starych znajduje się na Polskich serwerach. Nie mam pojęcia o co chodzi, ale przy ostatniej zmianie ustawy (słynna ustawa inwigilacyjna) służby w Polsce mają nieograniczony dostęp dla danych znajdujących się na polskich hostach.
Awatar użytkownika
Zako
Gibony
Gibony
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2018, o 08:51

Re: Jakieś opinie o sklepie g**********?

Post autor: Zako »

„Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze”.

W tej chwili nawet te stare sklepy pokazały na czym im zależy najbardziej. I nie jest to na pewno bezpieczeństwo klientów a liczy się tylko ich zysk ze sprzedaży nasion. Serwer w Polsce to szybszy dostęp do strony, co za tym idzie lepsze pozycje w google. Czyli sklepy mają wyj***** na bezpieczeństwo swoich klientów, ważniejsza jest dla nich pozycja w google i dochody z nasion. A to że ktoś później będzie miał odwiedziny dziwnych panów to już ich nie obchodzi.
Awatar użytkownika
blokers
Gibony
Gibony
Posty: 11
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 12:41

Re: Jakieś opinie o sklepie g**********?

Post autor: blokers »

Dokładnie tak jest ! [pener]
Awatar użytkownika
Topik
Gibony
Gibony
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2012, o 11:15

Re: Jakieś opinie o sklepie g**********?

Post autor: Topik »

Nie każdy sklep ma takie podejście. Jak widać na przykładnie sklepu thc-thc, który poza serwerem za granicą otworzył też w ostatnich latach biuro obsługi klienta w Hiszpanii, co za tym idzie dają mega bezpieczeństwo dla swoich klientów. Więc widać że można iść w innym kierunku poprawiając bezpieczeństwo a nie je pogarszając.
Awatar użytkownika
Lilith
Gibony
Gibony
Posty: 39
Rejestracja: 17 paź 2012, o 11:17

Re: Jakieś opinie o sklepie g**********?

Post autor: Lilith »

Nie każdy tak myśli jak właściciel sklepu thc.
Awatar użytkownika
Madonna
Gibony
Gibony
Posty: 31
Rejestracja: 17 paź 2012, o 12:16

Re: Jakieś opinie o sklepie g**********?

Post autor: Madonna »

Thc-thc to inna bajka, to marka a nie tylko zwykły sklep i tam należy się zaopatrywać w nasiona a nie na jakimś polszym sklepie na polszym serwerze.
ODPOWIEDZ