THC, Tetrahydrokanabinol

Awatar użytkownika
Amnezja
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2012, o 11:03

THC, Tetrahydrokanabinol

Post autor: Amnezja » 20 lis 2013, o 10:00

THC, Tetrahydrokanabinol

Składniki odpowiedzialne za psychoaktywność konopi to kannabinoidy.

Najważniejsze związki w konopiach występujące to:

Δ9- tetrahydrokanabinol (Δ9-THC lub THC);

kanabidiol (CBD);

tlenek kariofilenu (wykrywany przez psy trenowane do wykrywania narkotyków).

cbd-vs-thc.jpg

Najbardziej popularny to THC, o którym przeczytasz poniżej.

Efekty działania

Konopi (marihuanę - narkotyk nielegalny w Polsce) można używać na wiele sposobów: paląc marihuanę lub haszysz (który jest produktem z liści i kwiatów, złożony w większości z żywicy - o czym później), pijąc herbatki, wygotowując wy war z liści i kwiatów na mleku, po czym pić w postaci kakao (makumba) lub budyniu. Można też robić ciasteczka i inne wypieki, umieszczając pokruszony haszysz lub pąki w roztopionym maśle i chwilę podsmażając (THC rozpuszcza się w tłuszczach), a następnie dodać do wypieku.

THC wywołuje takie reakcje organizmu, jak: odprężenie, uczucie euforii, wyostrzony wzrok, bardziej czuły słuch. Wpływa na zmianę poczucia czasu, wzmożony apetyt i potrafi wywoływać dodatkowe wrażenia seksualne.

W zależności od odmiany konopi występują różne rodzaje haju. Sativa bardziej wpływa na tzw. Head High (oddziałuje na myśli i pozwala na wykonywanie codziennych czynności), Indica powoduje tzw. Body Stone (czujesz upalenie całym ciałem; to mocny, głęboki stan upalenia, zaburzający koordynację ruchową).

ODPOWIEDZ