Nasiona Konopi Indyjskich

Awatar użytkownika
Blondi
user
user
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2012, o 10:57

Nasiona Konopi Indyjskich

Post autor: Blondi » 18 lis 2013, o 13:09

Nasiona Konopi Indyjskich

Obrazek

Nie jestem w stanie określić, ile tak naprawdę dostępnych jest odmian nasion konopi na rynku. Kiedy zacznie się przeglądać wszystkie seed-banki można przekonać się, o czym mówię. Zawodowi hodowcy cały czas pracują nad nowymi odmianami i wciąż powstają coraz to bardziej niezwykłe kombinacje. Bardzo ciekawe było wynalezienie Low Rydera, który jest odmianą tzw. z autofloweringiem. Oznacza to, że nie my-maga zmiany długości dnia (naświetlania), by zacząć kwitnienie. Można ją wysadzać dwa-trzy razy do roku, nadaje się na outdoor. Czas od zasadzenia nasiona do zbiorom to ok. 70 dni. Low Ryder#2 jest krzyżowany z większością znanych odmian, co pozwala na tworzenie coraz to nowszych, automatycznie kwitnących odmian. Rolnicy często interesują się nasionami feminizowanymi tych odmian.

Każdy szczep jest albo czystym gatunkiem (skrzyżowaniem dwóch roślin tego samego gatunku), albo mieszańcem dwóch lub mięcej gatunkom (dmie rośliny różnych gatunkom skrzyżowane ze sobą).

Co najmniej połowa dostępnych odmian to niestabilne krzyżówki szczepów, które nie mogą być sklasyfikowane ani jako Sativa, ani jako Indica. Są one klasyfikowane w inny sposób, który zaraz opiszę.

Większość hybryd nie utrzymuje się długo na rynku, główne zainteresowanie budzi u hodowców eksperymentujących z genetyką roślin. Hodowcy nasion mają skłonność do hodowania tylko następujących kategorii (co nie zmienia faktu, że niektóre hybrydy bywają dla rolnikom naprawdę wyśmienite).

Czysta Sativa - jest to czysty gatunek.

Sativa - jest to głómnie Sativa z dodatkiem Indica.

Czysta Indica - jest to czysty gatunek.

Indica - głómnie Indica z dodatkiem Sativy.

Indica/Sativa - krzyżówka 50/50.

Wyróżnić można także Ruderalis - czysty gatunek.

Istnieją również mieszanki Ruderalis, aczkolwiek jest to problematyczna roślina. Nie produkuje dużo THC, a niektórzy hodowcy uważają ją za roślinę słabej jakości, gdyż rozkwita w zależności od wieku, a nie fotosyntezy. Choć odmiana Low Ryder doskonale dowodzi, że Ruderalis okazał się pomocny w wyhodowaniu bardzo ciekawej odmiany.

Czysta Sativa daje totalny Head High. Czysta Indica odpowiada za Rody Stone. Krzyżówka 50/50 daje efekt łączony Head High i Rody Stone. Skrzyżowanie nieznacznych ilości Indica z Sativą da 70 % Head High i 30% Rody Stone. I na odwrót, niewielkie ilości Sativy skrzyżowane z Indicą dadzą 70% Rody Stone i 30% Head High10. W dzisiejszych odmianach te wskaźniki potrafią się mocno zmieniać. Przed zakupem hodowcy dowiadują się, jak skrzyżowana jest odmiana, by wiedzieć, czego mogą oczekiwać po zbiorach.

Więcej na temat gatunków konopi znajdziesz w artykule: Gatunki Konopi - Sativa, Indica, Ruderalis

ODPOWIEDZ