Jak Najlepiej Wykiełkować Nasiona Marihuany

Awatar użytkownika
Szpryc
aktywny
aktywny
Posty: 80
Rejestracja: 22 paź 2012, o 11:18

Jak Najlepiej Wykiełkować Nasiona Marihuany

Post autor: Szpryc » 29 paź 2012, o 14:02

Każdy grower, który chce wykiełkować swoje nasiona marihuany powinien zdać sobie sprawę z tego że, musi im stworzyć jak najbardziej naturalne warunki do kiełkowania. Dlatego też pierwszą metodą jaką opisze będzie kiełkowanie w glebie (ziemi, podłożu), gdyż jest to najbardziej naturalna metoda kiełkowania nasion.

A więc…

Metoda 1.
Kiełkowanie nasion marihuany czy też konopi jak kto woli w glebie.

kielkowanie-nasion-marihuany-w-glebie-ziemi-1.jpg
kielkowanie-nasion-marihuany-w-glebie-ziemi-2.jpg
Nie będę tutaj się rozpisywał o doniczkach, bo to jest jasne, że gleba znajduje się w doniczce. Zakupione wcześniej nasiona umieszczamy bezpośrednio w glebie (ziemi) na głębokości około 5mm. Podlewamy tak umieszczone nasionko wodą, robimy to spryskiwaczem tak żeby nie wypłukać nasionka. Na początku możemy podlać je bardziej obficie, a później podlewamy tylko tak żeby utrzymać wilgoć nie robimy błota. Kiedy już mamy tak przygotowaną doniczkę z umieszczonym ziarnem, to ważnym elementem tego wszystkiego jest zapewnienie nasionku ciepła. Przy uprawie indoor (pomieszczenie) tak przygotowaną doniczkę z nasionkiem wstawiamy pod lampę. A przy uprawie outdoor (dwór) stawiamy doniczkę na dworze w słońcu. Po czym czekamy na efekty. Z ziemi po około od 7 do 14 dni powinny się wyłonić roślinki.

Metoda 2.
Kiełkowanie nasion marihuany na chusteczkach, ręcznikach papierowych, gazie.

kielkowanie-nasion-marihuany-na-chusteczkach-recznikach-papierowych-gazie-1.jpg
kielkowanie-nasion-marihuany-na-chusteczkach-recznikach-papierowych-gazie-2.jpg
Na talerzyk umieszczamy chusteczki, ręcznik papierowy lub gazę, po czym wykładamy na tak przygotowany talerzyku nasiona i przykrywamy drugą warstwą chusteczek, ręcznika papierowego lub gazy. Teraz zalewamy to wszystko wodą, na początku dość obficie, ale nie tak żeby wszystko pływało, można to też przykryć drugim talerzykiem, ale nie jest to konieczne. I odstawiamy talerzyk w ciemne i ciepłe miejsce. Zalecana temperatura w której nasiona kiełkują to między 24 a 27 stopni Celsjusza. Czekamy aż nasiona wykiełkują. Powinny wykiełkować między 3 a 7 dniem. Kiedy już wykiełkują, zabieramy się za ich sadzenie do gleby. Proces ten jest opisany TUTAJ.

Metoda 3.
Kiełkowanie nasion marihuany w szklance z wodą.

Jest jeszcze trzecia metoda kiełkowania nasion konopi, polegająca na wrzuceniu ich do szklanki z wodą. Metodę tą można stosować jedynie na stare nasionach, które mają starą twardą skorupkę. W tej metodzie nie chodzi o to żeby nasiona w szklance z wodą wykiełkowały, ale o to żeby namokły i ich skorupka stała się miększa. A więc, do szklanki z wodą wrzucamy nasiona i odstawiamy je do ciepłego ciemnego miejsca na około 12 godzin. Po tym czasie przenosimy je na talerzyk wyłożony papierem (opisana tutaj metoda 2). Metoda z moczeniem nasion w szklance z wodą niesie ze sobą pewne ryzyko. Mianowicie kiedy nasiona namokną za bardzo to mogą zgnić. Objawia się to w taki sposób że nasionko się otworzy, ale kiełek w środku zamieni się w białą papkę, lub też lekko urośnie i stanie w rozwoju, po czym zacznie czernieć i zgnije.

ODPOWIEDZ