Co to jest trychologia?

Ciekawe tematy i artykuły o roślinie cannabis i nie tylko.
Awatar użytkownika
Stokrotka
Gibony
Gibony
Posty: 111
Rejestracja: 22 paź 2012, o 11:57

Co to jest trychologia?

Post autor: Stokrotka »

Co to jest trychologia?

Coraz więcej kobiet cierpi z powodu wypadania włosów. Może to być spowodowane różnymi czynnikami: wpływem środowiska, hormonami czy stanem zapalnym w organizmie. Wskutek tych zmian nasze mieszki włosowe wchodzą w stan uśpienia. Jest jednak sposób, by pobudzić je do życia. Nazywa się trychologia.


Trychologia to nowy rodzaj nauki. Specjaliści z tej branży zajmują się badaniem kondycji naszych włosów, skupiając się przede wszystkim na skórze głowy oraz cebulkach. Trychologia pomaga walczyć z wypadaniem włosów, łysieniem, łuszczycą czy łupieżem.

Jak wygląda badanie? Specjalista poświęca nam około godziny na rozmowę oraz zbadanie skóry głowy za pomocą minikamery. Przez cały ten czas możemy na ekranie obserwować, co widzi i bada trychlog. Specjalista komentuje wszelkie zmiany oraz indywidualnie przygotowuje nam kurację.

Leczenie składa się z czterech etapów: oczyszczania, mycia, odbudowy (rewitalizacji) oraz odżywania. Po trzech miesiącach nasze włosy powinny wrócić do lepszej kondycji. W trakcie leczenia stosuje się produkty trychologiczne, które przygotowywane wyłącznie z naturalnych składników. Zadaniem tych kosmetyków jest głębokie wejście w skórę i strukturę włosa.

Leczenie trychologiczne jest szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu krajach Europy. Również w Polsce trychologia od niedawna szturmem wchodzi na salony. Z usług tego typu korzysta słynna aktorka Katarzyna Figura.
Zbyszek70
Gibony
Gibony
Posty: 1
Rejestracja: 7 cze 2013, o 15:19

Re: Co to jest trychologia?

Post autor: Zbyszek70 »

Osobiście całkiem niedawno się zainteresowałem trychologią. "Zmusiły" mnie do tego problemy z włosami, a dokładnie zaczęły mi strasznie wypadać. Gdyby to było wypadanie niewielkiej ilości włosów to mógłbym to zrozumieć, lecz wypadały mi tak bardzo, że w niektórych miejscach miałem łyse "placki". Na szczęście znalazłem gabinet /admin - spam/ i rozpocząłem zabiegi. Po kilku z nich było widać rezultaty, włosy nie wypadały w takich ilościach, a nowe zaczęły rosnąć. Teraz już zakończyłem leczenie i praktycznie w ogóle mi włosy nie wypadają.
Beata491
Gibony
Gibony
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:56

Re: Co to jest trychologia?

Post autor: Beata491 »

Ja korzystałam z tego gabinetu w Warszawie - /admin - reklama/
Na początku badają ci włosy mikrokamerą, głównie tam się bada cebulki włosów i mieszki włosowe. Jak już stwierdzą co mniej więcej ci dolega, to potem stosują preparaty np. wyciągi ziołowe. Mi dali na włosy jakąś taką galaretę ziołową. Myślę, że jest to skuteczne, mam zdrowsze włosy i mniej wypadają.
ODPOWIEDZ