Windows Update

Różne przydatne informacje oraz wiele artykułów o konopi.
Awatar użytkownika
Perła
Gibony
Gibony
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2010, o 17:47

Windows Update

Post autor: Perła »

Witam bardzo serdecznie. W tym temacie poruszę kwestię aktualizacji poprzez oprogramowanie Microsoft zwane Windows Update (Aktualizacje automatyczne, nazwa w Win XP).
Bardzo wiele się ich pojawia, szczególnie tuż od razu po zainstalowaniu systemu i połączeniu z internetem. Pomimo gdyż mamy wolne łącze, lub po prostu nie chce nam się, powinniśmy je natychmiast zainstalować po ukazaniu się w naszych aktualizacjach. Niestety, istnieje na świecie bardzo wiele osób, które tego nie robią. Dlaczego tak jest?, postaram się wam to uzasadnić, mam nadzieję iż nie popełnię błędu Wink.

Na początek zacznę od znanego wam już stwierdzenia PIRACTWO:
Od groma użytkowników posiada nielegalnie pirackie systemy operacyjne. Pobierają z sieci masę aktywatorów, z nadzieją, że któryś w końcu zadziała. Jak to zwykle bywa, najpierw wychodzą gorsze wersje, a później coraz lepsze. Te początkowe zazwyczaj posiadają jeden feler: nie wolno instalować aktualizacji z Windows Update, ponieważ aktywator padnie i znowu system przestanie być aktywowany. No i oni się tego gorąco trzymają, wielkimi krokami omijają ich instalowanie.
Po jakimś czasie, nawet bardzo długim, wreszcie zostanie wydany aktywator, który będzie działał w miarę dobrze. Przede wszystkim pozwoli na instalowanie aktualizacji z Windows Update. Jednak są tacy użytkownicy, którzy dalej używają starych aktywatorów, ponieważ im zupełnie wystarczają. Mają takie podejście - aktywował system, tak, no i jest spoko.
Albo inni mimo, że mają te nowe witaminki, to i tak nie instalują aktualizacji. Uważają, iż są nieprzydatne, i nie mają ochoty.

Szybkość internetu:
Nie wszyscy posiadają w miarę szybki i komfortowy internet. Jak wspomniałem wcześniej, tuż po zainstalowaniu systemu pojawia się wiele aktualizacji do pobrania i zainstalowania.

Są tacy ludzie, którzy mimo tego spokojnie/nie spokojnie czekają. Ale są również takie osoby, które po zobaczeniu w jakim tempie to idzie, od razu odechciewa im się. Co prawda, można w czasie pobierania/instalowania aktualizacji pracować, jednak wtedy obciążone jest łącze, a wielu osobom takie coś nie odpowiada.

Nie wiedza:
Nie wszyscy interesują się komputerami, co za tym idzie, pewna tam ilość osób nie wie nic o Windows Update. Gdy podczas pracy na Windowsie nagle wyskoczy im informacja, że są nowe aktualizacje, po prostu ignorują to. A nie wiem co to jest, jeszcze coś zepsuję, zostawiam to w spokoju itp.

Ludzie zrozumcie, iż aktualizacje do systemów Windows są absolutnie niezbędne. Oczywiście nie mam na myśli wszystkich, tylko te o wyższym priorytecie. Potem tylko czytam w internecie, a system mi źle pracuje, zawiesza się, odmawia różnych działań, jest strasznie nie komfortowo itd.
Dodajmy, że są również tacy, którzy w ogóle nie używają programów antywirusowych/antyszpiegowskich.
ODPOWIEDZ