Czy Stymulatory Są Potrzebne w Uprawie Konopi?

Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 80
Rejestracja: 24 sty 2010, o 22:18
Kontakt:

Czy Stymulatory Są Potrzebne w Uprawie Konopi?

Post autor: Red »

Co to są stymulatory?
Są to nawozy dodatkowe, głównie stymulują roślinę do wzrostu oraz kwitnienia, tak żeby na koniec uzyskać większy plon. Na rynku są dostępne stymulatory wzrostu na okres wegetacji, kwit­nienia, stymulatory wzrostu korzeni, a także wyprowadza­jące roślinę z szoku, np. po przenawożeniu bądź przesadze­niu.

czy-stymulatory-sa-potrzebne-w-uprawie-konopi-790149.jpg

Czy stosować stymulatory?
Hodowcy polecają stosowanie stymulatorów, ale tylko według zaleceń producenta, gdyż łatwo można go przedawkować (spalić) nimi swoje rośliny konopi. Stosowanie stymulatorów nie jest konieczne, ale bez nich na pewno nie osiągniemy takich samych wyników, plonów jak z nimi.

Kiedy zacząć stosować stymulatory?
Stymulatory w formie dodatkowych witamin stosujemy przez cały okres wzrostu i kwitnienia roślin. Stymulatory wzrostu korzeni stosujemy w pierwszym okresie rozwoju rośliny, czyli w fazie wzrostu. Stymulatory na fazę kwitnienia zaczyna się podawać na trzy tygodnie przed kwitnieniem, co stymuluje roślinę do zwiększania plonów. Jeśli robimy klony to można stosować również odpowiednie środki do klonów, by stymulowały wzrost korzeni. Przy trenowaniu roślin takimi zabiegami, jak FIM można też zastosować stymulator wy­dobywający roślinę ze stresu, wysyła on roślinie fałszywy sygnał, iż coś się z nią dzieje, przez co zaczyna pracować na pełnych obrotach, szybciej wychodząc z szoku.

Jakie stymulatory wybrać?
W growshopach jest masę różnych stymulatorów (dodatkowych nawozów), od przeróżnych firm zajmujących się produkcją właśnie takich preparatów do roślin.

Jedna z profesjonalnych firma, która oferuje wysokiej jakości stymulatory jest Canna, produkty tej firmy są bardzo dobre i polecane przez wielu hodowców:
1. Canna Boost - stymulator kwitnienia,
2. Canna Cannazym - dla zdrowego podłoża,
3. Canna Rhizotonic - stymulator wzrostu korzeni.
Canna posiada równie stymulatory BioCanna, czyli powyższe odpowiedniki, ale w formie stymulatorów organicznych.

Kolejną firmą, która produkuje pokaźny arsenał stymulatorów jest producent HESI. Jest to stary weteran wśród producentów nawozów, który oferuje między innymi wysokiej jakości stymulatory do uprawy marihuany:
1. HESI Root Complex - stymulator wzrostu korzeni,
2. HESI SuperVit - stymulator silniejszego wzrostu i kwitnienia,
3. HESI Power Zyme - regulator parametrów podłoża,
4. HESI Boost - stymulator kwitnienia i owocowania,
5. HESI ClonFix - ukorzeniacz, hormon wzrostu korzeni.
ODPOWIEDZ