Co To Są Nawozy Organiczne i Jakie Wybrać?

Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 80
Rejestracja: 24 sty 2010, o 22:18
Kontakt:

Co To Są Nawozy Organiczne i Jakie Wybrać?

Post autor: Red »

Co to jest nawóz organiczny?

co-to-sa-nawozy-organiczne-i-jakie-wybrac-190784.jpg

Nawozy organiczne - nawozy produkowane z substan­cji organicznych lub ich mieszanin. Są to m.in. kompost, gnojówka, biohumus, obornik. Można znaleźć na rynku mie­szanki nawozów organicznych w pałeczkach, granulacie bądź w płynie. Najpopularniejszy jest biohumus - dostępny w każdym sklepie ogrodniczym. Najczęściej stosuje się go w uprawach Outdoor, choć początkujący na pewno z chęcią zastosują go również w Indoor. Jeżeli hodowca nie jest zwolen­nikiem chemii, to tego typu nawozy są dla niego. Zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze i praktycznie nie da się ich przedawkować. A jako że są organiczne, wolniej rozkładają się w podłożu, przez co wystarczają na dłużej.

Jaki wybrać nawóz organiczny?

Markowe nawozy organiczne - na rynku jest masę specjalistycznych nawozów organicznych do uprawy marihuany. Można je kupić w specjalistycznych sklepach z nawozami do uprawy konopi jakimi są growshopy.

Poniżej najlepsze, profesjonalne nawozy organiczne do uprawy konopi indyjskich:

1. Biobizz: Bio-Grow na fazę wzrostu oraz Bio-Bloom na fazę kwitnienia.
biobizz-bio-grow-bio-bloom-790369.jpg

2. BioCanna: Bio Vega na fazę wzrostu oraz Bio Flores na fazę kwitnienia.
biocanna-bio-vega-bio-flores-043805.jpg

Własny nawóz organiczny.

Kompost (ROLS) - kompost, czyli ROLS może nie jest do końca nawozem a jest to bardziej podłoże, które jest tak bogate w składniki odżywcze że rośliny, które rosną na kompoście nie wymagają nawożenia. Kompost jest bardzo prosty do zrobienia, ale wymaga czasu. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o kompoście: Uprawa Marihuany na Recyklingowanym, Organicznym, Żyworodnym Podłożu.

Herbata kompostowa - jest już nawozem organicznym, którym podlewamy nasze rośliny, z tego artykułu dowiesz się jak zrobić herbatę kompostową: Zrób To Sam – Herbata Kompostowa.

kompost-609315.jpg
ODPOWIEDZ