Hermafrodyty, Hermy, Rośliny Dwu Płciowe

Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 80
Rejestracja: 24 sty 2010, o 22:18
Kontakt:

Hermafrodyty, Hermy, Rośliny Dwu Płciowe

Post autor: Red »

Hermafrodyty to rośliny posiadające organy rozrodcze zarówno męskie, jak i żeńskie.

Bardzo ciężko rozpoznać te rośliny we wczesnym stadium wzrostu, gdyż wystawiają języczki żeńskich kwiatostanów, a męskie jajeczka hodowcy często przeoczają.

Może być tak że nawet z najlepszych nasion wyrosną hermafrodyty, dzieje się tak przez błędy hodowcy, gdyż hermafrodyty tworzą się głównie przez stres rośliny. A zestresować roślinę można na wiele sposobów. Inną przyczyną tworzenia się hermafrodyt, jest zła genetyka, źle wytworzone nasiona, ale to zdarza się bardzo rzadko jeśli kupujemy nasiona od renomowanych producentów. Więcej na temat hermafrodyt i ich zapobiegania.

Hermafrodyty zapylają się same, wskutek czego otrzymuje się mizernej jakości kwiatostany i setki nic niewartych nasion. Z nasion hermafrodyty wyrosną same hermafrodyty, dlatego hodowcy je wyrzucają, by nie mieć w przyszłości tego samego problemu.

Hodowca dogląda swoją uprawę i obserwuje zmiany zachodzące w roślinach. Jeżeli zaobserwuje hermafrodytę, od razu ją wycina. Istnieje teoria, że można je „kastrować”, ale męskie jajeczka potrafią odrosnąć w ciągu dwóch dni i zapylić roślinę, przy okazji zapylając wszystkie inne, niszcząc w ten sposób uprawę. Zamiast dobrej jakości kwiatostanów hodowca będzie miał w takim wypadku niewielkie zbiory pełne nasion, z małą ilością THC odpowiedzialnego za atrakcyjność suszu. A co wyrośnie z tych nasion? Odpowiedź nasuwa się sama...

Co innego hermafrodyty, których doświadczeni hodowcy używają do produkcji nasion feminizowanych. Ale do tego potrzeba ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Poniżej zdjęcia hermafrodyt:
hermafrodyty-herma-konopie-marihuana-dwu-plciowa-9270-1.jpg
hermafrodyty-herma-konopie-marihuana-dwu-plciowa-9270-2.jpg
hermafrodyty-herma-konopie-marihuana-dwu-plciowa-9270-3.jpg
hermafrodyty-herma-konopie-marihuana-dwu-plciowa-9270-4.jpg
hermafrodyty-herma-konopie-marihuana-dwu-plciowa-9270-5.jpg
hermafrodyty-herma-konopie-marihuana-dwu-plciowa-9270-6.jpg
ODPOWIEDZ