09.07.2010 - 11.07.2010 Płock-Reggaeland 2010

bongos
Gibony
Gibony
Posty: 23
Rejestracja: 7 mar 2010, o 23:32

09.07.2010 - 11.07.2010 Płock-Reggaeland 2010

Post autor: bongos » 7 mar 2010, o 23:46

REGGAELAND FESTIWAL 2010

9 – 11 lipca 2010
Plaża nad Wisłą, Płock

Historia festiwalu Reggaeland sięga roku 2006, gdy w magicznym miejscu na płockiej plaży odbyła się pierwsza edycja imprezy. Pomysłodawcą był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, z ramienia którego głównym producentem festiwalu był Grzegorz „Żagiel” Żaglewski. Od pierwszej edycji płockie święto reggae trafiło do ścisłej czołówki polskich festiwali muzyki korzeni, stając się obowiązkowym przystankiem letnich podróży zwolenników zielono-żółto-czerwonych barw.
Profesjonalna organizacja, występy mega gwiazd gatunku, polska czołówka i tętniące życiem sound systemy spowodowały, że festiwal corocznie przyciąga liczone w tysiącach tłumy fanów z całego kraju oraz zagranicy.

Wśród artystów, którzy pojawili się na płockiej plaży trzeba wymienić tak fundamentalne dla rozwoju reggae i ska nazwy jak Toots & the Maytals, Israel Vibration, Linton Kwesi Johnson, Mystic Revelation of Rastafari, Easy Star All-Stars czy tuzy dancehall: Buju Banton, T.O.K. , Collie Buddz czy Lady Saw.
Tutaj na scenie zaprezentowały się tak ciekawe, multietniczne i ponadnarodowe projekty jak Daara J (Senegal/Francja), Apache Indian & The Reggae Revolution (Pakistan/Wlk. Brytania) czy United Flavour (Hiszpania/Wybrzeże Kości Słoniowej /Czechy).
Nie ma chyba gwiazd polskiego reggae, które nie pojawiłyby się na scenie Reggaelandu.
Festiwal stał się również miejscem do pierwszej szerszej prezentacji nowych ciekawych muzyków i DJ’ów, stając się dla nich istotnym punktem rozpoczynających się karier.
Początkowo jednodniowy festiwal już w czasie drugiej edycji stał się dwudniowym świętem z własnym zapleczem socjalnym i polem namiotowym.
Ciesząca się coraz większym powodzeniem scena sound systemów (Namiot Systemu Dźwięku) doczekała się w 2009 roku kolejnego namiotu firmowanego wywodzącymi się z jamajskiej tradycji klubowymi dźwiękami jungle/ragga/dubstep.
Reggaeland od początku wspierany jest przez władze miasta i stał się nieodzownym punktem bogatego kalendarza wydarzeń na płockiej plaży. Dzięki temu Płock kojarzony jest już nie tylko w Polsce i Europie, ale nawet na Jamajce jako miejsce bardzo pozytywnych wibracji.
Rok 2010 przynosi trzy istotne zmiany.
Po raz pierwszy impreza organizowana jest przez firmy Positive Music Promotion (organizator Ostróda Reggae Festival) oraz World Media.
Po raz pierwszy Reggaeland trwać będzie trzy dni.
Po raz pierwszy Reggaeland obchodzi jubileusz (pięciolecie)! usmiech

Zapraszamy!

ODPOWIEDZ