Jaki szampon?

drJoint
Gibony
Gibony
Posty: 41
Rejestracja: 3 mar 2010, o 21:18

Jaki szampon?

Post autor: drJoint » 6 mar 2010, o 23:01

Istnieją różne teorie, dotyczące tego, jaki środek jest najlepszy do mycia dreadów. Są tacy, którzy używają do tego celu wyłącznie szarego mydła, twierdząc, że nic tak skutecznie nie spiera brudu i nie zbija dreadów, jak stary dobry Biały Jeleń. Osobiście nie polecam, bo co z tego, że będziesz mieć czyste baty, jeśli podrażnisz i przesuszysz sobie skórę głowy, fundując sobie tym samym koszmarny łupież?

Innym popularnym specyfikiem są dostępne w aptekach i sklepach zielarskich różnego rodzaju płukanki ziołowe (na przykład rumianek, mięta, rozmaryn), które są najmniej naszpikowane chemią i pomagają utrzymać włosy w dobrej kondycji, nie przesuszają ich i nie powodują podrażnień. Z tych samych powodów wielu zwolenników znajdują również delikatne szampony dla dzieci i niemowląt.

Najprostszym wyjściem jest jednak pozostanie przy dotychczas stosowanych, sprawdzonych środkach. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ na dobrą sprawę zmienia się przecież tylko fryzura, natomiast skóra głowy pozostaje ta sama. Osobiście wychodzę więc z założenia, że jeśli nie dzieje się z nią nic podejrzanego, nie warto kombinować, ponieważ często przynosi to więcej szkody, niż pożytku. Przeciwnicy dobrych, wiodących szamponów uważają, że dreadów nie powinno się odżywiać, ponieważ sprzyja to ich rozwalaniu się, ale czy konieczność częstszego pomachania szydełkiem to aż tak wysoka cena za czyste, zdrowe i pachnące batki?

ODPOWIEDZ