Dlaczego warto żyć?

Tematy i artykuły o marihuanie, kultura rasta oraz hip-hopowa.
Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 679
Rejestracja: 21 sty 2010, o 14:34
Kontakt:

Dlaczego warto żyć?

Post autor: Red »

Dlaczego waszym zdaniem warto żyć?
Czy w ogóle warto żyć?
Czy życie ma sens?
Czy tym sensem nie jest po prostu śmierć?
Awatar użytkownika
kactaz
Gibony
Gibony
Posty: 132
Rejestracja: 25 lut 2010, o 18:14

Re: Dlaczego warto żyć?

Post autor: kactaz »

Trudne pytania. ;)
Red pisze:Dlaczego waszym zdaniem warto żyć?
Warto żyć bo życie ma sie tylko jedno i trzeba je dobrze przezyc.
Red pisze:Czy w ogóle warto żyć?
Tak :)
Red pisze:Czy życie ma sens?
tak i najcześciej tym sensem jest ktoś bliski
Red pisze:Czy tym sensem nie jest po prostu śmierć?
Nie
Awatar użytkownika
ROK
Gibony
Gibony
Posty: 28
Rejestracja: 2 lip 2010, o 02:01

Re: Dlaczego warto żyć?

Post autor: ROK »

Mi dał do myślenia ostatni punkt.
Czy tym sensem nie jest po prostu śmierć?

A może żyjemy właśnie żeby umrzeć i zacząć nowe życie jako wyższe istoty.
Awatar użytkownika
Te-Ha-Ce
Gibony
Gibony
Posty: 352
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:10

Re: Dlaczego warto żyć?

Post autor: Te-Ha-Ce »

Kazdy ma inne myslenie na ten temat, jak ktos nie ma kasy, biedno w domu, a wszkole lipa tylko ziomki na rejonie Cie trzymaja to taki typ inaczej patrzy na zycie i zastanawia sie czemu on akurat ma taka lipe a jakis lamus sie rodzi w bogatej rodzinie i lezy jajami do gory, ja na te pytania mogl bym odpowiadac roznie .

a pytanie do was wierzycie w Boga?
Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 679
Rejestracja: 21 sty 2010, o 14:34
Kontakt:

Re: Dlaczego warto żyć?

Post autor: Red »

Ja osobiście wierze w "Coś" można to nazwać Bóg, Allah.

Na pewno coś jest, nasze życie nie kończy się tutaj ale żyjemy dalej osiągamy tylko wyższy poziom bytu.

Każdy się kiedyś przekona.
Awatar użytkownika
Te-Ha-Ce
Gibony
Gibony
Posty: 352
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:10

Re: Dlaczego warto żyć?

Post autor: Te-Ha-Ce »

Oglądałem ostatnio pare filmików o smierciach klinicznych i o życiu po śmierci zaciekawiło mnie to strasznie warto takie rzeczy pooglądać
Awatar użytkownika
Swir
Gibony
Gibony
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2010, o 11:33

Re: Dlaczego warto żyć?

Post autor: Swir »

Mi sie wydaje ze jesli bog by naprawde istnial i caly czas nas obserwowal to napewno nie wygladalo by to tak jak wyglada teraz. Osobiscie jestem przekonany ze kosmos to jeden wielki organizm, mozliwe ze to my jestesmy tak mali, tak samo jak nasze ciala sa planeta dla mikrobow i roznych bakteri. Zycie jest ciezkie zwlaszcza jak sie ma trudny start dlatego zeby wspiac sie na kolejny poziom mentalny trzeba doceniac bardzo drobne rzeczy ktore nas otaczaja, nie myslec o tym czego sie nie ma tylko o tym co sie ma i jak mozna do ulepszyc lub upieknic lub powiekszyc (jesli chodzi tu o uprawe) :D wydaje mi sie ze teorie wielkiego wybuchu sa jedynym i bardzo nieprawdopodbnym zjawiskiem jakie stara sie nam wmowic terazniejsza nauka. Nie maja po prostu innego wytlumaczenia, a ciezko jest uwierzyc w boga niestety, dlatego uwazam ze jesli by istnial zycie wygladalo by calkowicie inaczej.
Pastez nie zostawil by swoich owiec na pastwe losu, troszczyl by sie o nie.
Bog (stworzyciel) wydaje mi sie ze jest po prostu jednym z elementow niezbadanych naszego mozgu, uciekamy w to miejsce aby nasilic sie spokojem madroscia i miloscia. Jest ucieczka od tego calego zla ktore nas otacza... Ten temat mozna poruszac milion razy a i tak odpowiedzi pewnej nie znajdziemy jedynie czas moze rozwiklac prawde.
A jesli chodzi o czas to porusze jeden temat ktory mnie bardzo zaciekawil. Czy wiecie ze wyruszajac w podroz z predkoscia swiatla i wracajac na ziemie po 5 latach na ziemi minelo by 1000 lat ? Albo gdybysmy zaparkowali przy jednej planecie np przy jowiszu w statku kosmicznym na 10 lat tak samo na ziemi minelo by 1000 lat. To jest dla mnie magia... E=MC2 [banan]
Jest taka zasada nie kazdy ja zna wolnosc zaczyna sie tam gdzie konczy sie strach
Awatar użytkownika
Holender
Gibony
Gibony
Posty: 16
Rejestracja: 29 lip 2010, o 13:14

Re: Dlaczego warto żyć?

Post autor: Holender »

[lol] Dlaczego warto żyć
Dla samego życia
ODPOWIEDZ