Prosac

Tematy i artykuły o marihuanie, kultura rasta oraz hip-hopowa.
Awatar użytkownika
Swir
Gibony
Gibony
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2010, o 11:33

Prosac

Post autor: Swir »

Lek wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez wpływ na przekaźniki między komórkami w układzie nerwowym.
Lek stosowany jest w leczeniu chorób psychicznych oraz stanów depresyjnych z zahamowaniem psychoruchowym w przebiegu różnych chorób. Znalazł również zastosowanie w leczeniu bulimii -- przez łagodzenie objawów ,,wilczego" głodu.
Przyczyny depresji nie są do końca wyjaśnione. Wiadomo jednak, że w stanach depresji występuje zaburzenie równowagi substancji spełniających rolę przekaźników między komórkami mózgu. Prozac poprawia przewodzenie impulsów między komórkami nerwowymi mózgu, które to przewodzenie jest naruszone w pewnych stanach depresji. Widoczna poprawa stanu chorego następuje najwcześniej po 2 tygodniach kuracji. Należy zatem w tym początkowym okresie leczenia otoczyć szczególną opieką pacjentów ze skłonnościami samobójczymi.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.
[peace]
Jest taka zasada nie kazdy ja zna wolnosc zaczyna sie tam gdzie konczy sie strach
Awatar użytkownika
WooKie
Gibony
Gibony
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2010, o 20:07

Re: Prosac

Post autor: WooKie »

Ahh te psychotropy ,ogladałem w nocy Requiem Dla Snu i juz mi sie widzi ta starsza pani i jej kolorowe tabletki [gały]
ODPOWIEDZ