Koszty zrobienia dredów

drJoint
Gibony
Gibony
Posty: 41
Rejestracja: 3 mar 2010, o 21:18

Koszty zrobienia dredów

Post autor: drJoint » 3 mar 2010, o 21:30

Każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie i zależy od techniki, jaką chcesz mieć wykonane dready oraz od stanu i rodzaju Twoich włosów – ich długości, grubości, gęstości, etc. Niemal każdy dreadmejker posługuje się swoim własnym cennikiem, często dopuszczając jednak możliwość negocjacji. Warto również pamiętać o tym, że koszt zrobienia dreadów w dużych miastach, gdzie konkurencja jest spora, bywa na ogół większy, niż w mniejszych miejscowościach.

Jeśli planujesz zafundowanie sobie batów, powinieneś przygotować się na wydatek rzędu 100-300 złotych, bo takie są mniej więcej ceny za profesjonalne wykonanie dreadów. Oczywiście nie oznacza to, że przy odrobinie szczęścia nie uda Ci się znaleźć kogoś, kto podejmie się obdarowania Cię wymarzoną fryzurą jedynie za symboliczną opłatą albo za cenę paru piw i w dodatku porządnie wykona swoją robotę. Dreadmejkerzy pracujący charytatywnie, dla samej przyjemności robienia pięknych batów, są bowiem niezbyt popularnym, aczkolwiek spotykanym zjawiskiem. Najczęściej jest jednak tak, że cena uzależniona jest w dużym stopniu od umiejętności i doświadczenia osoby, która zajmuje się dreadowaniem – ktoś, kto może pochwalić się sporym gronem zadowolonych klientów, może również pozwolić sobie na wywindowanie cen w górę, wiedząc, że jego praca warta jest takich pieniędzy. I choć – jak od każdej reguły – i tu zdarzają się wyjątki, zasadniczo lepiej jest zapłacić parę złotych więcej i mieć pewność, że efekt będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami, niż na siłę szukać kogoś, kto zaoferuje się zrobić dready tanio, ale niekoniecznie dobrze. Potraktuj to jako swego rodzaju inwestycję, która odwdzięczy Ci się później bezproblemowym noszeniem i oszczędzi kłopotu oraz kosztów, związanych z koniecznością dokonywania poprawek po nieudolnym dreadowaniu.

Warto również wspomnieć o tym, że ostatnimi czasy coraz więcej salonów fryzjerskich oferuje możliwość wykonania dreadów. Baty powstają w nich najczęściej na skutek chemicznego niszczenia włosów rozmaitymi środkami, które ostatecznie dają efekt zbliżony do dreadów, choć różniący się od tego, jaki osiąga się za pomocą klasycznego tapirowania grzebieniem i zbijania szydełkiem. Koszt takiego zabiegu przekracza nierzadko 1000-1500 złotych, więc jeśli ktoś cierpi na nadmiar gotówki, może oczywiście spróbować, ale większość dreadmejkerów odradza taką zabawę, sporą nieufnością darząc „speców od dreadów” z drogich salonów fryzjerskich.

ODPOWIEDZ