Marihuana

Tematy i artykuły o marihuanie, kultura rasta oraz hip-hopowa.
Awatar użytkownika
Te-Ha-Ce
Gibony
Gibony
Posty: 352
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:10

Marihuana

Post autor: Te-Ha-Ce »

Obecnie, pomimo delegalizacji, jest szeroko stosowana jako narkotyk rekreacyjny, jej działanie w dużym stopniu zależy od psychiki przyjmującego narkotyk. Zewnętrzne objawy przyjęcia narkotyku to przekrwione oczy, stan głębokiego zamyślenia lub tzw. wesołkowatość. Najczęściej opisywane efekty działania to: zwiększone poczucie humoru, euforia, empatia, poczucie jedności ze światem, wyczulenie zmysłów dotyku, smaku i słuchu, zaburzenia w odczuwaniu mijającego czasu, odczucie fizycznego relaksu, częste zapominanie, kłopoty z pamięcią krótką utrzymujące się do paru dni od zażycia, łatwość zasypiania. Do rzadko spotykanych należą: nudności, chwilowa utrata kontroli nad własnym ciałem, złe samopoczucie, zawroty głowy, zaburzenia widzenia i słyszenia, drżenie mięśni, palpitacje serca oraz lekkie halucynacje. Najczęściej spotykaną formą przyjmowania narkotyku jest palenie go w ręcznie skręcanych papierosach zwanych potocznie "joint", przygotowywanych z suszonych żeńskich kwiatostanów konopi wymieszanych z tytoniem. Równie popularne jest użycie specjalnej fajki z filtrem wodnym, zwanej "bongo". Inną formą przyjmowania narkotyku jest spożywanie ciastek, nalewek itp. zawierających THC.

Składnikami psychoaktywnymi marihuany są kannabinole: δ-1- i δ-6-tetrahydrokannabinole (THC). THC jest rozpuszczalne w tłuszczach i alkoholu, co powoduje odkładanie się narkotyku w komórkach tłuszczowych organizmu. Całkowite usunięcie THC z organizmu zajmuje około jednego miesiąca po jednokrotnym przyjęciu (około 10% dziennie). Przedawkowanie prowadzi do śmierci. Dawka śmiertelna to ok. 3,5 kg szczytów roślin wypalonych lub zjedzonych w czasie 24 godzin. Marihuana nie wywołuje uzależnienia fizjologicznego, jednakże zdarzają się przypadki lekkiego uzależnia psychicznego. Zaprzestanie przyjmowania narkotyku nie wywołuje skutków ubocznych określanych potocznie zespołem odstawienia, z jakim mamy do czynienia np. przy odstawieniu heroiny, kokainy, alkoholu, nikotyny czy innych narkotyków.
Awatar użytkownika
xyz
Gibony
Gibony
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2010, o 15:51

Re: Marihuana

Post autor: xyz »

Marihuana działa na człowieka w zależności od jego nastroju, nie zawsze jest się zadowolonym i ma się wszystko gdzieś po zapaleniu, można też siedzieć i się nie odzywać i mieć milion myśli w głowie.
Awatar użytkownika
Te-Ha-Ce
Gibony
Gibony
Posty: 352
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:10

Re: Marihuana

Post autor: Te-Ha-Ce »

Różnie bywa
Awatar użytkownika
xyz
Gibony
Gibony
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2010, o 15:51

Re: Marihuana

Post autor: xyz »

Każdy jest inny i ma inne problemy
Awatar użytkownika
antyDOPALACZ
Gibony
Gibony
Posty: 123
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 19:51

Re: Marihuana

Post autor: antyDOPALACZ »

stosowanie marihuany podczas depresji i mysli samobujczych
to zagrzebywanie sie w zdołowaniu i złym samopoczuciu
kture moze pogorszyci nasz psychiczny konfort zyciowy
lub dopuscic do samobujstwa

tak twierdza naukowcy z kanady
ja bym powiedział ze mj pomaga wyjsc z doła [pali]
Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 679
Rejestracja: 21 sty 2010, o 14:34
Kontakt:

Re: Marihuana

Post autor: Red »

Marihuana wzmaga dane samopoczucie w jakim jesteśmy, jeśli jesteśmy radośni to ta radość po zapaleniu wyostrzy się, jeśli mamy doła to ten duł po zapaleniu może się powiększyć.
Ale różnie z tym jest u niektórych jest jeszcze inaczej. Po zapaleniu nawet jak mają doła to potrafią wyluzować i się nieźle bawić.
Awatar użytkownika
antyDOPALACZ
Gibony
Gibony
Posty: 123
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 19:51

Re: Marihuana

Post autor: antyDOPALACZ »

ja zawsze smieje sie jak idiota
i zawsze po [wodna] lepiej sie czuje
bo pale tylko sativke [banan]
zawsze przed odpaleniem bonga muwie
ŻYCIE JEST PIĘKNE
i rozpalam cybuch
potem włanczam tv i smieje sie z tv
Awatar użytkownika
imlovegreen
Gibony
Gibony
Posty: 171
Rejestracja: 10 mar 2010, o 14:21

Re: Marihuana

Post autor: imlovegreen »

ej wezscie troche jak nie wiecie jak sie pisze to GOOGLE bo "muwie,włanczam" to proste slowa sa:D
Awatar użytkownika
One-armed Scissor
Gibony
Gibony
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 12:38

Re: Marihuana

Post autor: One-armed Scissor »

dla niektorych zbicie lufy jest prostsze ;P
Awatar użytkownika
antyDOPALACZ
Gibony
Gibony
Posty: 123
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 19:51

Re: Marihuana

Post autor: antyDOPALACZ »

no jak wiekszosc postów pisze jak jestem najarany
to mi tak wychodzi. sory
Awatar użytkownika
Swir
Gibony
Gibony
Posty: 41
Rejestracja: 11 sie 2010, o 11:33

Re: Marihuana

Post autor: Swir »

to co mowia naukowcy dla mnie to gowno prawda. Mj bedzie wplywac na nas w taki sposob w jaki tego bedziemy chcieli. Sam mozesz przeciez bez niczyjej pomocy byc smutnym oraz dac sobie kilka argumentow aby byc wesolym MJ tylko pobudza dzialanie psychoaktywne przez co te ''uczucia'' nabieraja wiecej kolorow. Wystarczy pozytywne nastawienie chociaz wiem ze w czasach korporacyjnych jest ciezko o takie. Rzad narzuca nam swoje ''rarytasy'' przez media masowy przeyl danych caly czas zapewniaja nas ze na swiecie jest terroryzm terroryzm terroryzm.... ogladales to jako dziecko ogladasz teraz nic sie nie zmienilo caly czas proboja wywolac strach a pozniej wkraczaja jak bohaterowie stosujac srodki ktore tak naprawde nie zwalczaja terroryzmu ale nas ograniczaja :] pozdrawiam kumatych
Jest taka zasada nie kazdy ja zna wolnosc zaczyna sie tam gdzie konczy sie strach
ODPOWIEDZ